SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

DÖNÜŞÜM İLE 8 YILDA 4 MİLYON DEFTER!

Esenler Belediyesi geri dönüşüm ile öğrencilere 8 yılda 4 milyon defter desteği sağladı

DÖNÜŞÜM İLE 8 YILDA 4 MİLYON DEFTER!
Bu haber 18 Eylül 2017 - 18:38 'de eklendi.

Esenler Belediyesi’nin geri dönüşümden elde ettiği defterler ve tekerlekli sandalyeleri Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak dağıttı. Esenler’de geri dönüşümle 8 yılda 4 milyon defter, engelliler için 2 bin 749 tekerlekli sandalye desteği sağlandı.

Esenler Belediyesi, “Çöp Diye Atmadık Esenler’e Yeniden Kazandırdık” sloganıyla, geri dönüşümle yeni hayatlar sağlamaya devam ediyor. Okulların açılış gününde gerçekleşen  törenle, Esenler Belediyesi’nin geri dönüşüm gelirlerinden elde ettiği defterler ile tekerlekli sandalyeler teslim edildi. Şehit Türkmen Tekin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde gerçekleşen programa; Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Esenler Kaymakamı Hulusi Şahin, Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, Belediye Başkan Yardımcıları, meclis üyeleri, şehit Türkmen Tekin’in eşi Ramazan Tekin, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

KANTİNDE ÜCRETSİZ ALIŞVERİŞ DÖNEMİ

Türkiye’de çöpten en çok geri dönüşüm kazanan ilçenin Esenler olduğunu söyleyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Bugün 8. yıl ve 4 milyonuncu defteri çocuklarımıza dağıtacağız. Bu defterler de çöpten geri kazanılan defterler. Bununla da yetinmedik, çöpten başka şeyler de çıkar dedik. Çocuklar okullarda kantinde para harcamaya da gerek duymayacak. Çocuklar annelerinin verdiği pet şişeleri ESMATİK’e okuttuklarında kartlarında puan biriktirecekler ve kantinden alışveriş yapacaklar. Bunu yakın zamanda okullara yerleştirerek hayata geçireceğiz” diye konuştu.

DEFTERLER BAKAN’DAN

Programın sonunda Bakan Osman Aşkın Bak, Esenler Belediye Başkanı Göksu ile sınıflara geçerek öğrencilere defter dağıttı. Bakan Bak, programın ardından öğrencilerle sohbet edip fotoğraf çektirdi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA