SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

DRONE ŞAMPİYONASI BAŞLIYOR

Türkiye’nin ilk resmi Drone Yarışları İstanbul’da başlıyor. 40 profesyonel pilotun tasarım ve montajlarını kendilerinin yaptığı araçları ile yarışacaklar.

DRONE ŞAMPİYONASI BAŞLIYOR
Bu haber 23 Eylül 2017 - 15:11 'de eklendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenecek olan organizasyona ilk kez lisanslı yarışçıların öncülük edeceği resmi bir lig olarak başlıyor. Tüm dünyada ilgi odağı olan yarışlar Türkiye Drone Şampiyonasına katılan başarılı yarışçılar Türkiye’yi yurt dışında temsil edecekler.

İnsansız hava aracı yarışları olarak tanımlanan Drone, düzenlendiği ülkelerde en iddialı ve dikkat çeken yeni nesil organizasyonların başında geliyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün desteği, İSBAK’ın ana sponsorluğu ve Drone Yarışçıları Derneği işbirliği ile düzenlenecek olan Türkiye Drone Şampiyonası birinci etap yarışları, lisanslı drone pilotlarının katılımıyla yapılacak.

Meraklıları için önemli bir etkinlik olan ve özel olarak hazırlanan parkurdaki yarışlarda, pilotlar tasarım ve montajlarını kendilerinin yaptığı araçlarla mücadele edecekler. Güzel ve heyecan verici bir hafta sonu geçirmek isteyen tüm İstanbullular etkinliğe davetli…

Hız ve manevra kabiliyeti yüksek; tamamen kullanıcının kumanda yeteneğine dayalı olarak tasarlanan araçların yer alacağı Türkiye Drone Şampiyonası’nın birinci etap yarışlarına Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 40 lisanslı pilot katılacak.

Pilotlar iki gün boyunca yedi farklı etapta yeteneklerini sergileyecekler ve birincilik için mücadele edecekler. Yarışların sonunda dereceye giren pilotlar uluslararası organizasyonlarda Türkiye’yi temsil edecekler.

TÜRKİYE DRONE ŞAMPİYONASI PROGRAMI

Yer: Caddebostan Sahili
23 Eylül Cumartesi
11.00 Açılış töreni
11.30 Açılış Gösterisi
12.00 1-3 Etapları Drone Şampiyonası

24 Eylül Pazar
12.00 4-6 Etapları Yarışmaları
18.00-19.00 Final Yarışları
19.30 Madalya töreni

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA