SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

DRONE YARIŞLARINDA GERİ SAYIM

Görüntü dünyasının yeni araçları droneların bu sefer yarıştığı konu hızları olacak. Türkiye Drone Ligi (TDL) kapsamında 11 Mart’ta Küçükçiftlik Park’ta düzenlenecek yarışmada dronelar kıyasıya yarışacak.

DRONE YARIŞLARINDA GERİ SAYIM
Bu haber 05 Mart 2017 - 10:47 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Görüntü dünyasının yeni ve hızlı yüzleri dronelar bu sefer görüntüleriyle değil, pilotlarının ustaca sürüşleriyle hız parkurunda yarışacak. Yeni bir spor dalının da ortaya çıkmasını sağlayabilecek ve Türkiye’de ilk defa düzenlenecek olan TDL Drone Yarışları’nda yerli ve yabancı drone pilotları, kendileri için hazırlanan engellerin altından, üstünden ya da içinden geçerek bitiş noktasına en hızlı şekilde varmaya çalışacaklar.

6 etaptan oluşan yarışmada İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana ve Eskişehir etapları sonucunda birinci olan drone pilotu, Türkiye’yi yurt dışındaki yarışmalarda temsil etmeye hak kazanacak. Kuruculuğunu Can Tayfun, Özge Dede ve Çağrı Baydemir’in yaptığı Türkiye Drone Ligi’nin düzenlediği Drone Yarışları’nın İstanbul ayağı, 32 yarışmacının katılımıyla 11 Mart’ta Küçükçiftlik Park’ta başlayacak. Aynı zamanda TDL, drone pilotu olmak isteyenler için akademik eğitimler verip kar amacı olmadan yedek parça imkanı da sağlayacak.Dünya çapında 20 milyon drone kullanıcısıDroneların Türkiye’de daha fazla gelişmesi için çaba sarf ettiklerini vurgulayan Türkiye Drone Ligi kurucularından Çağrı Baydemir, “Biz burada hem gençlere destek olmak istiyoruz, hem de Türkiye’deki drone kullanıcılarının dünyadaki 20 milyon drone kullanıcısından geri kalmamalarını istiyoruz. Çünkü dronenun icadı bizim için arabanın icadı gibi bir şey. Yarışları olacak, araçlar da ileride bu teknolojiye adım atacaklardır diye düşünüyoruz. Biz bu işe eğlence olarak da bakmıyoruz sadece. Aynı zamanda Türkiye’de gelişimine destek olabileceğimiz bir spor olarak bakıyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA