SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

DÜNYA KARDEŞLİK KÖPRÜSÜNDE BULUŞTU

Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’ne katıl 64 ülkeden 1360 sanat elçisi, tarihi Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü üzerinde el ele tutuşarak, tüm dünyaya sevgi birbirimize, barış hepimize diye haykırdı.

DÜNYA KARDEŞLİK KÖPRÜSÜNDE BULUŞTU
Bu haber 01 Ağustos 2017 - 9:37 'de eklendi.

18. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nin resmi açılış töreni öncesinde büyük usta Mimar Sinan’ın eseri olan tarihi Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü bir kez daha barış ve kardeşliğin sembolü oldu.

Tüm dünyaya mesaj verdiler

Kültürpark’ta düzenlenen seremoninin ardından 64 ülkeden gelen sanat elçileri tarihi ülke bayraklarıyla birlikte tarihi köprüde buluştu. Dünyanın dört bir köşesinden gelen 1360 genç sanatçı el ele tutuşarak tüm dünyaya sevgi birbirimize, barış hepimize mesajı verdi. Topluca verilen mesajın ardından tarihi köprü üzerinde bir kokteyl verildi. Kokteyle katılan yabancı sanat elçileri birbirleriyle tanışıp kaynaşma fırsatı bulurken, geleneksel kıyafetleri ve danslarıyla da tarihi köprüye görsel bir zenginlik kattılar.

“Festivalimiz ülke sınırlarını aştı”

 Büyükçekmece Belediye Bakanı Dr. Hasan Akgün, 18 yılda dünyanın farklı ülkelerinden gelen yaklaşık 22 bin sanat elçisinin tarihi Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü’nde sevgi, barı ve kardeşlik mesajı vermelerinin çok anlamlı olduğuna dikkat çekerek; “Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali sadece bir kültür ve sanat festivali değildir. Her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen 1300’ün üzerinde sanat elçisini buluşturan, sevgi, barış ve kardeşlik duygularını pekiştiren bir festivaldir. Bu nedenle Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali artık sınırlarımızı aşmış bir dünya festivali olmuştur” dedi.

4-1

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA