SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

Dünyanın kahve kültürünü yansıtan antika fincanlar hayranlık yarattı

Büyükçekmece Belediyesi 19. Uluslararası Kültür ve Sanat Festivali muhteşem bir sergiyle merhaba dedi. “Bir Zamanların Hatırına Tahsin Öztiryaki ve Hasan Gülbaran Koleksiyonu Antika Fincanları Sergisi” sanatseverler ve yabancı konuklardan büyük ilgi gördü.

Dünyanın kahve kültürünü yansıtan antika fincanlar hayranlık yarattı
Bu haber 28 Temmuz 2018 - 14:16 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Büyükçekmece Belediyesi Hizmet Binası’nda açılışı gerçekleşen Antika Fincan Sergisi’nde birbirinden renkli farklı tasarımlarıyla dikkat çeken ve bir tarihe tanıklık etmiş fincan takımları sergilendi. Serginin açılış törenin ardından yabancı konuklar için bir de “Hoş geldin” kokteyli düzenlendi

“Mükemmel bir koleksiyon”

 Sergi açılışını gerçekleştiren Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Tüm büyük Büyükçekmece ailemi eşsiz eserlerden oluşan bu muhteşem sergiyi görmeye davet ediyorum. Birbirinden renkli, güzel fincan takımı koleksiyonları festivalin rengine renk katmış. Tahsin Öztiryaki ve Hasan Gülbaran’a bu mükemmel koleksiyonlarını bizlerle paylaştıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

 Farklı ülkelerin kahve kültürlerini anlatıyor

Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali Kurucu Üyesi ve Onursal Başkanı olan aynı zamanda Öztiryakiler A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili Tahsin Öztiryaki, sergide uzun yıllardır dünyanın farklı ülkelerini gezerek topladığı 1500 parçalık fincan koleksiyonunun bir bölümün sergiledi.

Hasan Gülbaran’ın da koleksiyonunda yer alan farklı yıllara ve ülkelere ait kahve kültürünü anlatan birbirinden özel 70 parça fincan koleksiyonu festivalin nostalji köşesinde sergilendi. Sergi festivalin son günü olan 5 Ağustos tarihine kadar açık kalacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA