SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

DÜNYAYI DOLAŞIYORLAR

 Warm Showers Topluluğu’na üye olan Büyükçekmece Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü, dünya turuna çıkan bisikletçileri Atatürk Spor Kompleksi’nde ağırladı.

DÜNYAYI DOLAŞIYORLAR
Bu haber 29 Ekim 2016 - 15:13 'de eklendi.

Doğanın korunmasına dikkat çekmek ve çevre sorunlarına karşı farkındalık yaratmak için yola çıkan Fransız bisikletçiler Büyükçekmece Belediyesi’nin misafiri oldular. Warm Showers Topluluğu’na üye olan Büyükçekmece Belediyesi, bisikletçilere kapılarını açarak tüm ekibi Atatürk Spor Kompleksi’nde ağırladı. Dünya turunun Türkiye etabında dünya şehri Büyükçekmece’ye uğrayan ekip, Atatürk Spor Kompleksi’nde konaklayarak, Büyükçekmece Belediyesi Spor İşleri Müdürü Namık Yüksel’e projelerini anlattılar.

“Bisiklet kullanımı yaygınlaşacak”

6 Ağustos 2016’da Fransa’nın Le Mans şehrinden yola çıkan Tizian Stromp, Valentin Geslin, Elie Viel ve Wil Van’t Geloof, şimdiye adar 3 bin 900 kilometre pedal bastılar. 27 Ekim günü Büyükçekmece’ye ulaşan sporcular Büyükçekmece Belediyesi yetkilileri ile görüşmelerde bulunarak ilçede bisiklet sporuna verilen önem hakkında bilgiler aldılar. Toplantıda Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün hem belediye başkanı hem de bir bisiklet tutkunu olarak Büyükçekmece’de bisiklet yollarının artırılması, yeni bisiklet yolları projeleri ve bisiklet sporunun yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmaları aktarıldı. Türkiye üzerinden yollarına devam edecek olan bisikletçiler, Gürcistan, Ermenistan, İran, Hindistan, Tayland, Endonezya, Avustralya, Arjantin, Küba ve Brezilya’nın da dahil olduğu 40 bin kilometrelik zorlu bir rotayı takip edecekler. Sporcular dünya turunu 2019 yılı Ağustos ayında tamamlamayı planlıyorlar.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA