SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

EĞİTİM SADECE 4 DUVAR ARASINDA OLMAZ

Çatalca Halk Eğitim Merkezi’nin 2016-2017 döneminde yapılan ürünlerden oluşan yıl sonu sergisi Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara’nın katılımıyla açıldı.

EĞİTİM SADECE 4 DUVAR ARASINDA OLMAZ
Bu haber 25 Mayıs 2017 - 17:11 'de eklendi.

Çatalca Halk Eğitim Merkezi Sergi Salonunda açılan sergide, kursiyerlerin yaptığı el emeği göz nuru eserler, büyük beğeni topladı.

Sergi açılışına, Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel, Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara, İlçe Emniyet Müdürü Bülent Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Saçak, Gençlik Merkezi Müdürü İsmail Tüfekçi, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Taner Çelenk, Kent Konseyi Başkanı Ahmet Rasim Yücel, AK Parti İBB ve Çatalca Meclis Üyesi Hasan Gökçe, daire amirleri, okul müdürleri, öğretmenler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Halk Eğitim Merkezlerinin çok önemli görevleri vardır

Çatalca Kaymakamı İnci Sezer Becel yaptığı konuşmada değişik branşlarda açılan birçok kursla insanlara faydalı olmayı amaçladıklarını ve Halk Eğitim Merkezlerinin vatandaşların sosyal, kültürel ve sportif alanda gelişimini sağlamak, kültürel eserleri korumak ve yaşatmak gibi birçok önemli görevleri üstlendiğini belirtti.

Eğitim sadece 4 duvar arasında olmaz

Çatalca Belediye Başkanı Cem Kara yaptığı konuşmada sözlerine, bu kursların eğitim ordusuna fırsat verildiği zaman çocuklara, yetişkinlere neleri başarabildiğini kanıtladığını belirterek başladı. Başkan Cem Kara, “Aşağı yukarı son 15 gündür ilçemizin her salonunda, her okulunda, her sokağında, her mahallesinde çok ciddi bir şekilde çocuklarımızın gençlerimizin ve yetişkin insanlarımızın yeteneklerini, bir yıllık ürünlerini görüyoruz, izliyoruz. Okullarımızda TÜBİTAK ile birlikte ortak yarışmalar, fuarlar düzenleniyor, okullarımızın tanıtım günleri gerçekleşiyor. Bütün bunlara katkı sunan başta İlçe Kaymakamımız olmak üzere, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve bugün bize ev sahipliği yapan Halk Eğitim Müdürümüze çok teşekkür ediyorum. Olması gereken budur, kutluyorum. Sadece eğitimin sınıfın kapısını kapattığımızda dört duvar arasında kalmaması gerekir. Bu faaliyetlerle çocukları, öğrencileri, yetişkinleri hazırlayan, eğitim veren öğretmenleri kutluyorum. Biz bu ülkenin eğitim ordusuna ki bende bunun bir mensubuyum, her zaman inandık ve güvendik. Onlar da çocuklarımıza ve yetişkinlere fırsat sunulduğunda nelerin yapılabileceğini, nelerin başarılabileceğini ispatladılar” şeklinde konuştu.

Umut, bereket, paylaşım ayıdır Ramazan

Ramazan Ayı’nın başlamasına sayılı günler kaldığını belirten Başkan Cem Kara sözlerinin devamında, “Cumartesi günü itibariyle idrak edeceğimiz Ramazan Ayı’na çok kısa bir süre kaldı, etkinlikler sanıyorum Ramazan boyunca da devam edecek. Ben şimdiden umudun, bereketin, huzurun, paylaşımın ayı olan Ramazan Ayı’nı tebrik ediyorum. İnşallah Türk toplumumuz ve İslam Âlemi için hayırlı bir ramazan geçer. Kardeşlik içerisinde, barış içerisinde, Ramazan’ın anlamına önemine uygun davranış içerisinde oluruz hepimiz. Kırgınlıkları, dargınlıkları bir tarafa bırakırız. Mütevazı iftar sofralarında toplumun her kesimindeki insanla, zengini, yoksulu, fakiri, dulu, yetimi hepimiz buluştururuz. Hastalarımızı, yaşlılarımızı, büyüklerimizi hatırlarız, onları ziyaret ederiz, çevremizdeki fakir fukaraya gerçek anlamda sadece elimizi değil gönlümüzü de uzatırız. Bu ülke insanının bunu gerçekleştirecek ferasetinin olduğunu biliyorum. İdrak edeceğimiz Ramazan Bayramını ’da şimdiden tebrik ediyorum” dedi.

Bizim kadınlarımız yeteneklidir

Halk Eğitim Merkezi’nin mahallelerde gerçekleştirdiği sergi açılışlarına zamanının el verdiği ölçüde katıldığını belirten Başkan Kara, konuşmasında kursların yararına da değinerek,      “ Ben bu ülke kadınının, bu ülke anasının ne kadar yetenekli olduğunu biliyorum. Bu kursları birkaç anlamda önemsiyorum, birincisi çok değerli kadınlarımız, annelerimiz, genç kızlarımız yeni beceriler öğreniyorlar. Var olan el becerilerini geliştiriyorlar. Ortaya kendileri, torunları kızları için çok güzel eserler çıkarıyorlar, çeyiz sandığında onları saklıyorlar. Bunun yanı sıra artık kent yaşamında aynı apartmanda komşusunu dahi tanımakta zorlanan kadınlarımız, dostluk, arkadaşlık ilişkilerini bu alanlarda bir araya gelerek geliştiriyorlar, birbirlerini daha iyi tanıyorlar. Biz erkekler siz değerli kadınlarımız kadar özverili olamıyoruz. Sizler hem evin her türlü yükünü çekiyorsunuz hem de bu etkinliklere zaman ayırabiliyorsunuz. Gerçekten her birinizi kutluyorum, takdir ediyorum. Bizim ilçemizin bir şansı, İstanbul’un birbirinden güzel 39 tane ilçesi var, tek kadın kaymakama sahip olan ilçe biziz. İyi ki varsınız iyi ki bizde sizler sayesinde kadınlarımıza söz veriyoruz. Hepinize kurslara sunduğunuz katkılardan dolayı çok teşekkür ediyorum. Öğrenmenin yaşı yok, genç yaşlı herkesin bu kurslara katılmasını diliyorum. Halk Eğitim Müdürümüzün bu eserlerin festivalde ve uygun alanlarda daha uzun süreyle sergilenmesi fikrine katılıyorum. Bu imkânı da Sayın Kaymakamımız sağlayacaktır, bizde her türlü lojistik desteği vereceğimize dair şimdiden söz veriyorum” şeklinde konuştu.

Yapılan gösterilerin izlenmesi ve kurslarda başarı gösteren kursiyerlere belgelerinin protokol üyeleri tarafından verilmesi ardından sergi gezilerek el emeği göz nuru eserler ilgiyle incelendi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA