SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

EKREM İMAMOĞLU HURDACI VATANDAŞLA İNGİLİZCE KONUŞTU

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu’nun Kağıthane turunda karşılaştığı ve derdini dinlediği hurdacı Metin Tekin, ”Ben İngilizce de biliyorum” deyince renkli anlar yaşandı.

EKREM İMAMOĞLU HURDACI VATANDAŞLA İNGİLİZCE KONUŞTU
Bu haber 18 Ocak 2019 - 16:11 'de eklendi.

Tekin, İmamoğlu’nun, ”Where are you from (Nerelisin)?” sorusuna, ”I am from Kapadokya (Kapadokyalıyım)’. I win little money, enough (Az para kazanıyorum, yeterli)” yanıtını verdi. İkilinin diyalogu çevredekileri güldürdü.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, güne 2’nci sınıf öğrencisi kızı Beren ve 8’nci sınıfa giden oğlu Semih’in karne heyecanlarına ortak olarak başladı. Çocuklarıyla vedalaşan İmamoğlu, rotasını Kağıthane’ye çevirdi. Sanayi Mahallesi’nde tura çıkan İmamoğlu ile hurdacı Metin Tekin (56) arasında yaşanan İngilizce diyalog, çevredekilere neşeli anlar yaşattı.

İngiltere’de hurdacılık yaptım

30 yıldır hurdacılık yaptığını ve Niğde Aksaraylı olduğunu söyleyen Tekin, İmamoğlu ile yaşadığı sorunları paylaştı. İngiltere’de de bir süre bu işi yaptığını belirten Tekin, ”İngilizce de biliyorum” dedi. Bunun üzerine İmamoğlu, ”Konuş bakalım” diyerek Tekin’e, ”Where are you from (Nerelisin)?” sorusunu yöneltti. ”I am from Kapadokya (Kapadokyalıyım)’. Tekin, ”I win little money, enough (Az para kazanıyorum, yeterli)” yanıtını veren Tekin’e, İmamoğlu’nun karşılığı, ”Bence sen İngilizce kursu ver” oldu.

Trafikte beklettiği sürücülerden özür diledi

Cuma namazı için Sanayi Mahallesi Merkez Camii’ne yönelen İmamoğlu’na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Bu sırada yolun tıkandığını ve trafik oluştuğunu gören İmamoğlu, bekleyen sürücülerden özür diledi.

♻ Geri Dönüşüm muhteşem olacak Metin Abi, çevreyi de emeğini de koruyacağız. #İmamoğluVarsaÇözümVar

Publiée par Ekrem İMAMOĞLU sur Vendredi 18 janvier 2019

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA