SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

EKREM İMAMOĞLU: KİBİR DEĞİL, SEVGİ KAZANACAK

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, “Partizanlığın olmadığı, tam aksine hizmetin konuşulduğu, kibirden uzak durulan, tam aksine alçak gönüllü ve herkese sevgiyle yaklaşan ve de söylüyorum 2019’da sevginin kazandığı bir yılın başladığını hepinize müjdeliyorum” dedi.

EKREM İMAMOĞLU: KİBİR DEĞİL, SEVGİ KAZANACAK
Bu haber 08 Ocak 2019 - 14:33 'de eklendi.

İmamoğlu, 19 Mayıs Mehmet Emin Sungur Kompleksi’ndeki Çocuk Gündüz Bakımevi’nin açılışında, unutulan, hissedilmeyen ya da paylaşılmayan ne varsa göreve geldiğinde kentin en değerli unsurları olacağını söyledi.

Türkiye’de 0-4 yaş arasında yaklaşık 1 milyon 170 bin çocuğun bulunduğunu, bunlardan 180-190 bin civarında çocuğun okul öncesi eğitim alabildiğini belirten İmamoğlu, “Yani aslında bir milyon çocuğumuzu biz hayata hazırlayamıyoruz. Bu çağdaş dünyada ya da bu 21’inci yüzyılın dünyasında bir milyona yakın çocuğumuzu hayata hazırlayamıyoruz. Sebebi, tabii ki ekonomik imkansızlıklar. Bir milyona yakın çocuğumuzun biz iyi biliyoruz 700-800 bini gerçekten dar gelirli. Annesi evden çıkamıyor zaten, belki annesi bakıyor ama nasıl bakacağını da bilmiyor” diye konuştu.

Çocukların gelecekte ne olacağının bilinmemesi kadar kötü bir durum olamayacağını dile getiren İmamoğlu, geleceğe dönük hedeflerde en önemli unsurun çocuklar olduğunun unutulmaması gerektiğini vurguladı.

“İstanbul’un çok büyük projelerini konuşa konuşa küçük diye görülen ama toplumun ana unsurlarını unuttuğumuz bir İstanbul’dayız.” ifadelerini kullanan İmamoğlu, küçük diye görünen ama hayatı, insanların huzurunu ve mutluluğunu derinden etkileyen unsurların, özel ilgi alanı olacağını kaydetti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA