SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

EMEKLİLERİN SORUNLARINI HATIRLATTI!

TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, emeklilerimizin maaşlarının düşüklüğünü ve intibak yasası beklentisini gündeme getirerek emekli promosyonları konusunu tekrar hatırlattı.

EMEKLİLERİN SORUNLARINI HATIRLATTI!
Bu haber 28 Ekim 2016 - 12:42 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Ülkemizdeki 7 milyon emeklimizin sorunlarını daha önceki Meclis konuşmalarında da dile getirdiğini hatırlatan Didem ENGİN, “Ne yazık ki her 100 emeklimizden 33’ü emekli olduktan sonra geçinebilmek için çalışmaya devam etmek mecburiyetinde kalıyor” dedi.

Emeklilerin maaşlarının düşük olmasının yanı sıra maaşlarda adaletsizlik olduğunu söyleyen Didem ENGİN, aynı süre çalışmış ve aynı miktarda prim yatırmış olmalarına rağmen emeklilerimizin maaşları arasında ciddi farklılıklar bulunduğunu belirtti. Bu adaletsizliği gidermek için, intibak yasasını bir an evvel Meclis’ten geçirilmesi gerektiğini vurgulayan Didem ENGİN, yılan hikayesine dönenen emeklilerimizin banka promosyonu konusuna da değindi.

2 seneyi aşkın süredir promosyon ödemesi bekleyen emeklilerimize AKP’nin net bir ödeme tarihi vermesini eleştiren Didem ENGİN, emeklilerimizin banka promosyonları konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı’na verdiği soru önergesine de değinerek Bakan’dan bir an evvel somut yanıt beklediğini tekrar hatırlattı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA