SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

EMEKLİYE EK İKRAMİYE MÜJDESİ

Kamuda 30 yıldan fazla çalışma yapmasına rağmen bunların parasını alamayan 450 bin emekliye ek ikramiye için başvurular tamamlandı. Ödeme yılda 3 bin 407 lirayı bulacak

EMEKLİYE EK İKRAMİYE MÜJDESİ
Bu haber 30 Ocak 2018 - 10:50 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

450 bini aşkın emekliyi ilgilendiren ek ikramiye ödemelerinde başvuru tamamlandı şimdi ödemeler başlayacak. Kamuda 30 yıldan fazla hizmeti olup, ikramiyesini 30 yıl üzerinden alanlar, çalıştıkları yıl kadar ikramiye alacaklar. Eğer emekli vefat etmişse de para yakınlarına ödenecek. Geçen yıl çıkartılan torba yasa kapsamında 7 Ocak 2015’ten önce emekli aylığı bağlanan memurlara 30 yılın üzerindeki hizmetlerine karşılık emekli ikramiyesi ödenmesi imkanı tanındı.

Memur emeklilerine 30 yılın üzerindeki her tam hizmet yılı için ödeme yapılması karara bağlandı. Emekli ikramiyesi tutarı, emekli olunan tarihte geçerli olan katsayılara göre hesaplanıyor. İkramiye farkının ne kadar olacağı, memurun ne zaman emekli olduğuna, derece ve kademesine, makam veya görev tazminatı olup olmadığına bağlı olarak değişiyor. 30 yılın üzeri hizmet ne kadar fazlaysa ve emeklilik tarihi 7 Ocak 2015’e ne kadar yakınsa ikramiye farkı da o kadar yüksek oluyor. Her tam hizmet yılı için ödenecek ikramiyenin bir yıllık tutarı 50 liranın, ödenecek toplam ikramiye tutarı ise 100 liranın altında olamıyor. Yıllık ödenecek en yüksek ikramiye tutarı ise 3 bin 407 lira.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA