SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

EN ÖNEMLİ İŞ EĞİTİM

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, okullar açılmadan önce herkesin öğrencilerin eğitimi ve güvenliği konusunda uyanık olması gerektiğini söyledi.

EN ÖNEMLİ İŞ EĞİTİM
Bu haber 09 Eylül 2017 - 12:01 'de eklendi.

Eğitimin sadece öğrenci, veli ve öğretmen ilişkisi olmadığının altını çizen Başkan Dr. Akgün, “Memleketin en önemli işi eğitimdir. Öyleyse hepimizin en önemli işi de eğitimdir” dedi. Başkan Hasan Akgün, “Okullar açılmadan önce çocuklarımızın huzur ve güvenliği için, eğitimin düzgün koşullarda verilmesi için tüm kurum ve kuruluşlar işbirliği içinde çalışmalı, zaten Büyükçekmece’de bu çalışmayı sürekli yürütüyoruz” diye konuştu.

Büyükçekmece Atatürk Anadolu Lisesi’nde düzenlenen eğitim güvenliği çalıştayında konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün şunları söyledi:

“Okulların önünde bekleyen uyuşturucu satıcısı da, okul geçitlerinde trafik çizgilerinin çizilmesi de, öğrencilerin okul başarıları da, okulların öğretmen kadroları da, öğretmenlerin huzuru da hepimizi ilgilendiriyor.  Arkadaşlar eğitim sadece veli, öğrenci ve öğretmen işi değildir. Eğitim bir bütün olarak değerlendirilmeli ve başarılı bir eğitim için herkes elini taşın altına koymalı. Biz belediye olarak yıllardan beri olduğu gibi, bu yıl da okulların teknik altyapısının yenilenmesinden spor salonlarına, kütüphanesinden laboratuarına kadar her alanda yine önemli çalışmalar ve yatırımlar yaptık. Büyükçekmece’deki tüm okullarda bizim katkımız ve emeğimiz vardır. Kiminin tümden yapımını üstlendik kiminin başka bir işini gördük. Bütün bunları şunun için söylüyorum: Eğitim hepimizin asli işidir. Eğitim sadece Milli Eğitim Müdürlüğü’nün işi değildir. Bir okulun önünde uyuşturucu satılıyorsa bu da benim sorunumdur. Belediye zabıtamız ve polisimiz birlikte çalışarak bu belayı defedecektir. Çocuklarımıza sahip çıkacağız. Çünkü ülkeye sahip çıkmak demek, eğitimli bir nesil yetiştirmektir. “

Konuşmasında eğitimin önemine değinen Büyükçekmece Kaymakamı Mustafa Hulusi Arat, eğitim ve okullara verdiği önem ve yaptığı katkıdan dolayı Dr. Hasan Akgün’e teşekkür etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA