SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ENERJİ KULLANIMI GELECEĞE YATIRIM

Büyükçekmece Belediyesi’nin düzenlediği “Enerjinin Bilinçli ve Etkin Kullanımı” konulu seminere konuşmacı olarak katılan Aydın Üniversitesi’nden Prof. Dr. Zafer Utlu, enerjinin günlük hayatımızda nasıl daha bilinçli ve tasarruflu kullanılabileceğini katılımcılara aktardı.

ENERJİ KULLANIMI GELECEĞE YATIRIM
Bu haber 01 Şubat 2017 - 10:27 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Türkiye’nin enerjide dışa bağlı ülkelerden biri olduğunu belirten Prof. Dr. Zafer Utlu,  “Enerjinin verimli kullanılması etkin kullanımıyla olur. Verimli kullanılan enerji geleceğimizdir” dedi.

“Türkiye enerji konusunda dışa bağımlı bir ülke”

Büyükçekmece Belediyesi çalışanlarına ve vatandaşlara yönelik olarak Büyükçekmece Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından düzenlenen seminerde enerjinin bilinçli ve etkin kullanımı hakkında bilgiler verildi. Dünyadaki enerji kaynaklarının hızla tükendiğine dikkat çeken Prof. Dr. Utlu, enerji konusunda dışa bağımlı bir ülke olduğumuzu söyledi. Türkiye’nin kullandığı enerjinin yüzde 75’ini dışardan aldığını belirtti. Enerjiyi daha verimli kullanarak hayatımızı sürdürme yöntemlerini anlatan Prof. Dr. Zafer Utlu, lamba, bilgisayar, çamaşır ve bulaşık makinesi alırken mutlaka enerji tasarruflu olmasına özen gösterilmesi gerektiğini belirtti.

“Faydalı bilgiler öğrendik”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ü temsilen seminere katılan Belediye Başkan Yardımcısı Maksude Sak ve Ömer Kazancı seminerin sonunda Prof. Dr. Zafer Utlu’ya teşekkür ederek çiçek ve plaket takdim etti. Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Maksude Sak, “Evde çok az vakit geçiren biri olsam da faydalı bilgiler öğrendim. Umarım evde çok daha vakit geçireceğim zamanlarda bunları uygularım. Hocama teşekkür ediyorum” dedi.

“Bu bilinci çocuklarımıza aşılamalıyız”

Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Ömer Kazancı, “Belediye Başkanımız sayın Dr. Hasan Akgün, her zaman belediyeden çıkan en son insan olarak özellikle belediye birimleri içerisinde yanan lambalar varsa bizleri uyarır. Bilinçli bir toplum oluşturmak için evde çocuklarımızdan başlamak üzere o eğitimi biz vermek zorundayız. Belediye Başkanımız Sayın Dr. Hasan Akgün’ün hem katılımcılara hem de hocamıza sevgi ve saygılarını iletiyorum” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA