SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ENGELLİ MİNİKLER OYUNCAK MÜZESİ’NDE

Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ilçede yaşayan engelli çocuklar ve ailelerini Şair ve Yazar Sunay Akın’ın Kadıköy’deki Oyuncak Müzesi’ne götürdü. Oyuncakları tek tek inceleyerek, müze hakkında bilgi edinen vatandaşlar keyifli bir gün geçirdi. Geziye 50 engelli ve ailesi katıldı.

ENGELLİ MİNİKLER OYUNCAK MÜZESİ’NDE
Bu haber 04 Ağustos 2017 - 14:57 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Engelli çocukların sosyalleşmesi ve bakımı üstlenen aile fertlerinin biraz olsun rahatlaması için türlü etkinlikler düzenleyen Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü bu kez Şair ve Yazar Sunay Akın’ın 2005 yılında Kadıköy’de açtığı Oyuncak Müzesi’ne götürdü. 1700’lü yıllardan günümüze oyuncak tarihinin en gözde örneklerinin sergilendiği müzede engelliler ve aileleri keyifli bir gün geçirdi. Bu tarz etkinliklerin özellikle aileler için çok verimli olduğunu belirten katılımcılar, “Birbirimizi tanıyor, sohbet ediyor ve rahatlıyoruz. Neredeyse aile gibi olduk.” dedi.

Müzeyi ilgi ile gezen çocuklar oyuncaklar ile ilgili tarihi detayları ise görevlilerden dinledi. Sunay Akın’ın 20 yılda 40’ı aşkın ülkeden topladığı oyuncaklardan kurulan İstanbul Oyuncak Müzesi gezisine yaklaşık 50 kişi katıldı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA