SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ENGELLİ ÖĞRENCİLERİN PASTA SEVİNCİ

Küçükçekmece Belediyesi Pastacılık Kursu öğrencileri, yaptıkları pastaları engelli öğrencilere götürerek örnek bir projeye imza attı.

ENGELLİ ÖĞRENCİLERİN PASTA SEVİNCİ
Bu haber 15 Nisan 2018 - 10:43 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Küçükçekmece Belediyesi Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki Pastacılık Kursu öğrencileri, engelli minikler için pasta yaptı. Yaptıkları pastaları Yıldırım Beyazıt Özel Eğitim Uygulama Merkezi’ne götüren kursiyerler, engelli öğrencilere pasta sevinci yaşattı. Pastaları alkışlarla karşılayan engelli öğrenciler ise büyük mutluluk yaşadı.

“KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ’NE TEŞEKKÜRLER”

Yıldırım Beyazıt Özel Eğitim Uygulama Merkezi Müdürü Mehmet Akıncı da, pastacılık kursiyerlerini böyle anlamlı bir projeye imza attıkları için tebrik ederek, “Okulumuzda 66 tane özel eğitim öğrencisi eğitim görmekte.  Küçükçekmece Belediyesi olarak bizim okulumuzu seçtiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Gayet mutlular, keyifliler, pastalar da çok güzel yapılmış, yapanların ellerine sağlık” diye konuştu.  Pastalarını afiyetle mideye indiren öğrenciler ise pastayı ne kadar sevdiklerini, “Pasta seviyorum. Çok mu seviyorsun? Evet.

Ben seviyorum, pastayı çok seviyorum” diyerek haykırdı.

10 YILDA 2 BİN KURSİYER

2008 yılından beri pastacılık kursunun devam ettiğini kaydeden Kurs Hocası, Burcu Kama (28) da, kursa büyük ilgi olduğunu söyledi. Kama, “ Aşçı çırağı kursunda ana yemekler, zeytinyağlı ve tatlılar yapıyoruz. Pastacılık kursunda ise çay saati, kekler, kurabiyeler börekler ve pastalar yapıyoruz. Öğrenciler pasta yapmayı seviyorlar. Merakla geliyorlar kursuma” dedi.

“ENGELLİLER ADINA İLK KEZ BİR ŞEY YAPIYORUM”

Pastacılık Kursiyerlerinden, Hatun Tacir (33) ise, böyle bir proje içinde olduğu için duyduğu mutluluğu dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çok mutluyum çünkü engelliler adına şu yaşıma kadar hiçbir şey yapmadım. Çocuklar için bir şey yapmak güzel. Ev hanımıyım 3 tane çocuğum var. Pastacılık kursuna değişik tatlar öğrenmek için geldim. Tariflerimiz çok güzel özel tarifler. Normalde ben evde de yapıyordum ama hocamızın tarifleri ekstra güzel. Çünkü içerisinde ufak tüyolar var. Burada yapıyoruz yiyoruz sonra evde de tekrar yapıyoruz, çocuklarım da yemiş oluyor. Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum”

32 yaşındaki Ebru Demir ise, “Ev hanımıyım, 2 tane kızım var. Yeni başladım. Çok güzel tarifler öğreniyoruz. Evde de gösteriyoruz bu tarifleri memnun kalıyorlar. Böyle bir şeye vesile olduğumuz için de çok sevinçliyim. Belediye Başkanımıza teşekkür ederiz bayanlara böyle imkanlar sundukları için” diye konuştu.

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde haftada bir ücretsiz verilen derslere katılan Küçükçekmeceli kadınlar, hem stres atıyor hem de ikinci bir meslek edinmenin mutluluğunu yaşıyor.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA