SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ENGİN: HALKIN EKONOMİK SORUNLARINI ÇÖZÜN!

TBMM Genel Kurulu’nda bir konuşma yapan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, ülke ekonomisinin darboğaz içinde olduğunu ancak Hükümet’in ekonomik sorunları görmezden geldiğini belirtti

ENGİN: HALKIN EKONOMİK SORUNLARINI ÇÖZÜN!
Bu haber 08 Kasım 2016 - 23:14 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Ülkemizin ekonomik bir darboğazın içinde olduğunu söyleyen Didem ENGİN, “Yazık ki ekonomik sorunlar ülkemizi yöneten Hükümetin önceliği değil. AKP yöneticileri her gün “Padişahım sen çok yaşa” demekten, halkımızın geçim derdiyle ilgilenecek zamanı bulamıyor” diyerek Hükümet’in ekonomi yönetimindeki başarısız tutumunu eleştirdi.

AKP Hükümeti’ne soruyorum” diyerek konuşmasına devam eden Didem ENGİN, özel sektörün dış borcunun 300 milyar dolara yakınlaştığını ve Hükümet her “başkanlık” dediğinde kurların yükseldiğini belirterek “Borçlar katlanarak artarken binlerce şirketin iflas ettiğinin, binlercesinin ise iflasın eşiğinde olduğunun farkında mısınız?” dedi.

Yurt dışında artık Türkiye’ye ekonomik ambargonun konuşulduğunu belirten Didem ENGİN, “ekonomik ambargonun konuşulmasının dahi yarattığı tahribatın farkında mısınız?” sorusunu yöneltti.

İşsiz ordumuzun her geçen gün büyüdüğünü hatırlatan Didem ENGİN, borcunu ödeyemeyip yasal takibe alınan kişi sayısının 3 milyona yaklaştığı vurguladı.

Hükümet’e “İçinde bulunduğumuz ekonomik buhranın, halkımızın umutsuzluğunun farkında mısınız?” sorusunu yönelten Didem ENGİN, “Gerginlik, karamsarlık ve korkudan medet uman politikalarınıza halkımız asla boyun eğmeyecektir!” diyerek konuşmasını tamamladı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA