SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ENGİN’DEN SAĞLIK POLİTİKASI İSYANI

TBMM Genel Kurulu’nda gerçekleştirilen Sağlık Bakanlığı bütçesi görüşmelerinde söz alan CHP İstanbul Milletvekili Didem ENGİN, vatandaşların sağlık hizmetiyle ilgili yaşadığı sıkıntılara değindi.

ENGİN’DEN SAĞLIK POLİTİKASI İSYANI
Bu haber 14 Aralık 2016 - 12:25 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Halkımızın bizlere, milletvekillerine ilettikleri taleplerin büyük bir kısmı hastanelerde ve yoğun bakımda yer bulamayan, yer bulsa bile enfeksiyon kapma riski nedeniyle hastalarını kaybetme endişesi duyan veya acil rahatsızlığı olup anca aylar sonrasına hastaneden randevu alabilen vatandaşlarımız tarafından iletilen taleplerdir” diyen Didem ENGİN, bazı hekimlerimizin günde yaklaşık 100 hastaya baktığını, muayene sürelerinin 5 dakikaya kadar inmiş durumda olduğunu söyledi.

Bir doktor 5 dakikada bir hastalığı nasıl teşhis edip tedavi yöntemi belirleyebilir?” sorusunu yönelten Didem ENGİN, Hükümet’in sağlık politikasını eleştirdi.

Doktorların ve sağlık çalışanlarının yıpranma hakkını da gündeme getiren Didem ENGİN, “Doktorlara ve sağlık çalışanlarına yıpranma hakkı neden verilmiyor? Ek primler emekli maaşına ne zaman yansıtılacak?” sorusu yöneltti.

Sağlık Bakanlığı’nın şehir hastaneleri yüklendiğini maliyete de değinen Didem ENGİN, “2017 bütçesinde görünmeyen ve gelecek nesillerimizin ödeyeceği bu yük, hangi yıldan itibaren bütçeye, dolayısıyla vatandaşlarımızın cebine yansıyacak?” sorusunu yönelterek konuşmasını tamamladı.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA