SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ERDOĞAN AK PARTİ’NİN İSTANBUL ADAYLARINI AÇIKLADI

AK Parti, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak yarışacak ismi ve ilçelerdeki adayları açıkladı.

ERDOĞAN AK PARTİ’NİN İSTANBUL ADAYLARINI AÇIKLADI
Bu haber 29 Aralık 2018 - 16:42 'de eklendi.

AK Parti, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak yarışacak ismi ve ilçelerdeki adayları açıkladı.

1. Adalar: Özlem Öztekin Vural (AK Parti Adalar İlçe Başkanı)

2. Arnavutköy: Ahmet Haşim Baltacı (Mevcut belediye başkanı)

3. Ataşehir: İsmail Erdem (Sancaktepe Mevcut Belediye Başkanı)

4. Avcılar: İbrahim Ulusoy (Avcılar Murat Kölük Devlet Hastanesi Başhekimi)

5. Bağcılar: Lokman Çağrıcı (Mevcut belediye başkanı)

6. Bahçelievler: Hakan Bahadır (AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı / Doktor)

7. Bakırköy: Mehmet Umur (27.Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Adayı)

8. Başakşehir: Yasin Kartoğlu (Mevcut belediye başkanı)

9. Bayrampaşa: Atila Aydıner (Mevcut belediye başkanı)

10. Beykoz: Murat Aydın (Zeytinburnu mevcut belediye başkanı)

11. Beylikdüzü: Mustafa Necati Işık (AK Parti Beylikdüzü İlçe Başkanı)

12. Beyoğlu: Haydar Ali Yıldız (Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve 26. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili)

13. Büyükçekmece: Mevlüt Uysal (İBB mevcut belediye başkanı)

14. Çatalca: Mesut Üner (AK Parti Çatalca İlçe Başkanı / Mimar)

15. Çekmeköy: Ahmet Poyraz (Mevcut belediye başkanı)

16. Esenler: M. Tevfik Göksu (Mevcut belediye başkanı)

17. Esenyurt: Azmi Ekinci (26. Dönem AK Parti İstanbul Milletvekili)

18. Eyüpsultan: Deniz Köken (Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri)

19. Fatih: Ergün Turan (TOKİ eski başkanı)

20. Gaziosmanpaşa: Hasan Tahsin Usta (Mevcut belediye başkanı)

21. Güngören: Bünyamin Demir

22. Kadıköy: Özkan Özgül Yavuz (İstanbul Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri / KADEM Yönetim Kurulu Üyesi)

23. Kağıthane: Mevlüt Öztekin (AK Parti Kağıthane İlçe Başkanı)

24. Kartal: Ebubekir Taşyürek (İBB Meclis Üyesi)

25. Küçükçekmece: Temel Karadeniz (Mevcut belediye başkanı)

26. Pendik: Ahmet Cin (AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı)

27. Sancaktepe: Şeyma Döğücü (AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı)

28. Sarıyer: Salih Bayraktar

29. Sultanbeyli: Hüseyin Keskin (Mevcut belediye başkanı)

30. Sultangazi: Abdurrahman Dursun (Sultangazi İlçe Başkanı)

31. Şile: İlhan Ocaklı (AK Parti Şile İlçe Başkanı)

32. Şişli: Nihal Yıldırım

33. Tuzla: Şadi Yazıcı (Mevcut belediye başkanı)

34. Ümraniye: İsmet Yıldırım (KİPTAŞ eski Genel Müdürü)

35. Üsküdar: Hilmi Türkmen (Mevcut belediye başkanı)

36. Zeytinburnu: Ömer Arısoy (Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı)

Maltepe, Beşiktaş ve Silivri’da Ak Parti aday çıkartmadı

Cumhur ittifakının adayları ise: Maltepe: Ahmet Baykan Silivri: Volkan Yılmaz Beşiktaş: Serkan Toperi

İstanbul: Binali Yıldırım

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA