SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ERZİNCANLI’DAN ŞİİRLER

Küçükçekmece Belediyesi’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi katkılarıyla düzenlediği Dursun Ali Erzincanlı ile ‘Şiirler ve Naatlar’ programı, Küçükçekmecelilerin yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi. 

ERZİNCANLI’DAN ŞİİRLER
Bu haber 21 Şubat 2017 - 12:39 'de eklendi.

Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen programa, Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Besim Müftüoğlu ile birlikte çok sayıda dinleyici katıldı.

‘İSLAMDA CAN ALANA MAKAM YOKTUR’

Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’e teşekkür ederek sözlerine başlayan Dursun Ali Erzincanlı, “ Efendimizin Peygamber oluşunun delillerinden biri de anıldığı zaman ne anlatana okuyana ne de dinleyene bıkkınlık vermemesi ve vaktin nasıl geçtiğinin anlaşılmaz olmasıdır. Tarihsel bir şahsiyet değildir. Yüreğinizde inşirah, genişleme, ferahlama olur. Yüreğinizin daralmadığını, genişlediğini hissedersiniz. İmam Hüseyin Hazretleri meşhur kasidesinde şöyle der; ‘Allah onu öyle bir isimle yaratmış, onun öyle bir ismi vardır ki, ismi anıldığı zaman çürümüş kemiklerin bile ayağa kalkması lazımdır.’ İslam da öldürmeyle kazanılan bir makam yok. Can vermeyle kazanılan makam var. Can alana bir makam yok. Can verene bir makam vardır. O yüzden İslam hiçbir devirde kim ne yaparsa yapsın, terörle kanla, terörizmle bir araya getirilemez’’ dedi.

Erzincanlı konserde, “40 Yaşındasın, Elli İki Gün ve Uhud’’ eserlerinin yanı sıra 15 Temmuz şehidi Ömer Halisdemir için yazdığı ’30 Kuş’ şiirini de seslendirdi. Program sonunda ise Müftüoğlu sanatçıya teşekkür ederek çiçek takdim etti.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA