SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ERZURUMLULAR ESENYURT’TA HE DİYİR

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Erzurumlular şöleni bu yıl da büyük bir coşku ile gerçekleşti.

ERZURUMLULAR ESENYURT’TA HE DİYİR
Bu haber 11 Nisan 2017 - 10:22 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Esenyurt Belediyesi Gaziler Parkında düzenlenen şölene AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, AK Parti Esenyurt İlçe Başkanı Şenay Değer, Erzurum Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Ağarman, Esenyurt Erzurum Dernekler Birliği Başkanı Ali Murat Alatepe katıldı. Şölende açılış konuşmasını gerçekleştiren Alatepe, “Erzurum’a, Erzurum’un tüm ilçelerine ve Tüm Erzurumlu hemşerilerime selam olsun. Erzurumlular referandumda “He Diyir” dedi.

Başkan Kadıoğlu; “Erzurum nice vatan sevdalısı yetiştirmiştir”

Geleneksel Erzurum şöleninde Erzurumlu vatandaşlara hitap eden Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, “Erzurum’un kalbimizde bir başka yeri vardır. Erzurum ülkemizin her zaman güven duyduğu bir yerdir. Erzurum, nice vatan sevdalısı yetiştirmiştir. Bu devlete, bu millete hainlik edenleri de kovmuştur. Bu ülkede İslam’a gerek yok, hepimiz Hristiyan olalım diyenlerin torunları bugün de milletimizi denize dökeceğini söylüyor. Bunlar halkımızı tehdit etmesin, milletimizin milli ve manevi değerlerine el sürmesin diye, büyüyen Türkiye’yi, tekrar çöküşe geçirmesinler diye sistem değişikliğine gidiyoruz. Erzurumlular bu ülke için yıllarca Ruslara dur dediniz. Bu topraklar için Nene Hatunlar yetiştirdiniz. 15 Temmuzda da hep birlikte darbe girişimine izin vermedik” dedi.

Başkan Kadıoğlu’nun ardından AK Parti İstanbul Milletvekili Harun Karaca da Erzurumlu vatandaşları selamlayarak, Erzurum’un kararını verdiğini dile getirdi. Karaca’nın konuşması ardından Seksenler dizisinin Bekçi Bekir’i Ali Konuk, anlattığı fıkralar ile katılımcıların yüzünü güldürdü.

Konuk’un ardından Erzurumlu Türk Halk Müziği sanatçısı İbrahim Erkal, seslendirdiği eserler ile Erzurumlulara müzik keyfi yaşattı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA