SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

Esencan’ın sponsor olduğu turnuvada ödül LÖSEV’e bağışlanacak

Esenyurt’ta örnek bir organizasyon geliyor. Bu organizasyonunmimarı ise Esenyurt’ta sporun ve sporcunun dostu Özel Esencan Hastanesi.

Esencan’ın sponsor olduğu turnuvada ödül LÖSEV’e bağışlanacak
Bu haber 17 Ağustos 2018 - 17:38 'de eklendi.

Esenyurt ilçesinde bulunan resmi kurumlar arasında hemkaynaşmayı, hem de dostluğu pekiştirmek, bunun yanında lösemili hastalara dikkat çekmek amacıyla ödülü LÖSEV Vakfı’na bağışlanacak turnuvanın mimarı ise Özel Esencan Hastanesi Müdürü Serkan Bayramoğlu. Daha önce Esenyurt İncirtepespor’da 2 kez Başkanlık görevinde bulunan Bayramoğlu, Özel Esencan Hastanesi’nin sponsorluğunu üstlendiği bir organizasyonla da lösemi hastalarına dikkat çekmek istiyor.

Final maçı 30 Ağustos’da

Lösemi hastalarına  farkındalık yaratmak amacıyla düzenlenecek olan turnuvanın organizasyon komite başkanlığını ise Zafer Aras’ın üstleneceği kaydedildi. Esenyurt Belediyesi’nin Akçaburgaz

Mahallesi’ndeki spor tesislerinde yapılacak olan organizasyonun 12 ile 16 takım arasındaki bir katılımla gerçekleştirileceği, finalinin ise 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda gerçekleştirileceği bildirildi.

10 bin TL’lik ödül LÖSEV’e bağışlanacak

Turnuva sonunda şampiyon olan takımın oyuncularının Özel Esencan Hastanesi’nde ücretsiz olarak check up’tan geçirileceği, turnuva için ortaya konulan 10 Bin Liralık ödülün de organizasyonun anlamına uygun olarak LÖSEV’e bağışlanacağıbelirtildi. Esenyurt’ta bulunan resmi kurumlar arası 30 Ağustos Kupası öncesi gazetemize bir açıklamada bulunan organizasyon komite başkanı Zafer Aras bu turnuva ile amaçlarının lösemi hastaları için farkındalık yaratmak olduğunu  söyledi. Aras; “Esenyurt’ta da bu noktada bir çok ihtiyaç sahibi hasta olduğunudüşünüyoruz. Amacımız bu hastalarımızın varlığına dikkat çekerek farkındalık yaratmak. Resmi kurumlar arasında böyle bir organizasyon yaparak da bu farkındalığı  yaratmak için bir başlangıç yapmak istiyoruz. Özel Esencan Hastanesi sponsorluğunda böyle bir turnuvayı hayata geçirmek istiyoruz.

Organizasyon ile ilgili bütün hazırlıklarımızı yapmış durumdayız. Bunu geleneksel hale getireceğiz. Amacımız öncelikli olarak lösemili hastalarımız için farkındalık yaratmaktır. Bunun yanında bu turnuva aracılığıyla da resmi kurumlar arasındaki birlikteliği  sağlamak, sporla da sosyalleşmelerine katkıda bulunmak düşüncesindeyiz. Bu vesile ile de yardıma muhtaç lösemili çocuklarımızın  tedavilerine bir nebze de olsa yardımcı olmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

“Bu hastalığa farkındalık yaratmak için yola çıktık”

Organizasyona ismini veren Özel Esencan Hastanesi Müdürü Serkan Bayramoğlu ise yaptığı açıklamada böyle bir organizasyonu uzun bir süreden beri yapmak istediklerini, şartların bugün oluştuğunu söyledi. Bayramoğlu; “Böyle bir organizasyon yapmak çoktandır aklımdaydı. Bu hastalığa farkındalık yaratmak amacıyla yola çıktık. Turnuvaya kendi takımımı da sokacağım. Turnuvamıza katılım ne kadar yüksek olursa, ne kadar fazla sporseveri bu organizasyona çekebilirsek o kadar fazla farkındalık yaratabilirizdiye düşünüyorum” ifadesini kullandı.

“Esencan olarak örnek olmak istedik”

Özel Esencan Hastanesi Kurumsal Pazarlama ve İletişim Direktörü Aygün Cem de yaptığı açıklamada kurum olarak bu tip organizasyonlarla farkındalık yaratmaya devam edeceklerini söyledi.

Cem; “Olayın ekonomik boyutuyla ilgilenmiyoruz. Önemli olan bu hastalarımızın durumuna farkındalık yaratarak dikkat çekmek. Bu gibi sosyal projeleri önemsiyoruz. Özel Esencan Hastanesi olarak toplumu ilgilendiren böyle bir organizasyona ismimizi vererek de örnek olmak istedik.” Dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA