SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

Esenyurt 15 Temmuz’da köprüye aktı

15 Temmuz hain darbe girişiminin 2. yıldönümü sebebiyle tüm Türkiye’de, demokrasi için bu kara günü unutturmamak ve şehitleri anmak için çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Esenyurt 15 Temmuz’da köprüye aktı
Bu haber 16 Temmuz 2018 - 14:39 'de eklendi.

15Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde düzenlenen anma töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve milyonlar bir araya geldi. Trafiğe kapatılan köprüde hain darbe girişiminde kaybedilen şehitler rahmet ve minnetle anılırken, failleri de lanetlendi. Esenyurt’ta yaşayan on binlerce vatandaş da bu tarihi gecede 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde yerini aldı.

AK parti İlçe Teşkilatı’nın organizasyonuyla Esenyurtlular, Gürpınar’da demirleyen gemilerle Beylerbeyi İskelesi’ne taşındı. Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, Esenyurt Ak Parti İlçe Başkanı Yasir Çelik de eşleri ve  çocuklarıyla birlikte gemiye binerek köprüye gitti. Binlerce Esenyurtlu da gemilerle ve kendi imkanlarıyla köprüye giderek bu etkinlikte yerini aldı.

O gecenin Türk tarihi için en önemli anlardan birisi olduğunu belirten Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, “Ülkenin tarihini ve bahtının değişmesini sağlayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte yine köprüde yürüyeceğiz. O gece yapılanların ne kadar önemli olduğunu, neler yaşandığını bir kez daha dillendireceğiz. Bu ülkenin tarihinde her zaman kahramanlar çıkıyor. 15 Temmuz’da da yine canını hiçe sayan yüzlerce kahramanımız ortaya çıktı” dedi.

Başkan Alatepe, Esenyurt’un darbe gecesinde üzerine düşeni yaptığını bildirerek “Esenyurt Meydanı’nda on binlerce vatandaşımız toplandı. İlçe sınırlarına yakın bulunan büyük askeri tank birliklerinin çıkış kapıları bir önceki belediye başkanımızın direktifiyle kapatıldı. Böylece tanklar ilçeye giremedi. On binlerce vatandaşımızla Cumhurbaşkanımızı karşılamak üzere havalimanına gittik. Bu sırada hainlerin helikopterlerine ve araçlarına yakıt ikmali yapmak üzere konuşlandırılmış tankerlerin faaliyeti  Esenyurtluların çoğunluğunu oluşturduğu vatandaş grubu tarafından engellendi. Bu iki olayla Esenyurtlu vatandaşlarımızın bu hain girişimde önemli rol oynadığını düşünüyorum. Allah bir daha Türk milletine böyle bir şey yaşatmasın.” diye konuştu.

15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nde düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Buluşması, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da bir konuşma yaptı. Tören, hatim duası ile son buldu. ​

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA