SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

Esenyurt Belediyesi’nden çocuklara ücretsiz d​iş taraması

Esenyurt Belediyesi Ağız ve Diş Sağlığı Haftası’nda öğrencilere ağız ve diş sağlığı taraması başlattı. Esenyurt Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ile İstanbul Aydın Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Hastanesi işbirliğiyle ilçede bulunan ilk ve ortaokullarda detaylı diş taraması başlatıldı.

Esenyurt Belediyesi’nden çocuklara ücretsiz d​iş taraması
Bu haber 22 Kasım 2018 - 15:16 'de eklendi.

Ağız ve Diş Sağlığı Haftası dolayısıyla başlanan çalışma kapsamında ilk olarak Esenyurt Sultan Alpaslan Ortaokulu’nda 1800 öğrenciye diş taraması yapıldı. Çalışma için ilçede bulunan okullara giderek öğrencileri muayene eden hekimler, muayene sonrasında çocuklara diş fırçası, anahtarlık gibi çeşitli hediyeler vererek, ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendirmeler yaptı. Taramada diş sağlığında sorun olan öğrencilerin tedavisine başlanılması için ailelerine rapor gönderildi. Esenyurt’ta yapılan diş taramasını gerçekleştiren diş hekimleri, “Bugün biz çocuklarda neden çürüğün oluştuğu ne yapmaları gerektiği konularında bilinçlendirme yaptık. Çocuklarımızın diş ağrısı çekmesini istemiyoruz, bu yüzden okullarda bu konuda eğitim verilmeli öğrenci ve veliler bilgilendirilmeli. Bizim için bu konuda farkındalık oluşturulması önemli” dediler.

Sultan Alpaslan Okulu’nda başlanan diş taramasına yıl boyunca ilçede bulunan tüm ilk ve orta dereceli okullarda devam edilecek. Bunun yanında okullarda işitme, göz taramaları yapılırken ve ilk yardım ve hijyen eğitimi gibi konularda da seminerler düzenlenecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA