SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ESENYURT’TA MUHTARLIK BİNALARI YENİLENİYOR

İlçe genelinde fiziki yetersizlik içinde bulunan 10 mahalle muhtarlığı yeni binalarına kavuşuyor. Esenyurt Belediyesi tarafından yaptırılacak muhtarlık binaları için yer tespitleri tamamlanırken bir kısmında da inşaat başladı.

ESENYURT’TA MUHTARLIK BİNALARI YENİLENİYOR
Bu haber 28 Ağustos 2018 - 14:58 'de eklendi.

Esenyurt Belediyesi ilçe genelinde sıkıntılı mekanlarda hizmet veren muhtarlıklara el attı. Esenyurt Belediyesi, ilçede fiziki yönden kısıtlı imkanlarla, zor şartlarda faaliyet gösteren 10 mahallede yeni muhtarlık binaları yapıyor. Mevcut muhtarlık binalarının bir kısmında kira gibi problemler yaşanırken, bir kısmı da mahallelerin merkezinden uzakta yetersiz apartman dairelerinde hizmet veriyordu. Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe’nin talimatıyla 10 mahalleye yeni muhtarlık binası yapılması kararlaştırıldı. Bu çerçevede yapılacak mahalle muhtarlık binalarının yerleri tespit edildi, bir kısmında da inşaat başladı.  Ardıçlı, Cumhuriyet, Osmangazi, Gökevler, Turgut Özal, Aşık Veysel, İstiklal, Örnek, Barbaros Hayrettin Paşa ve Yenikent mahallelerinde yeni muhtarlık binalarının bir kısmı belediyenin mevcut arsalarına yapılırken, inşası da belediye tarafından gerçekleştirilecek.  Yeni yapılacak muhtarlık binalarından büyük bir memnunluk duyduklarını belirten muhtarlar, Esenyurt Belediyesi’nin büyük bir sıkıntıyı ortadan kaldırdığını söylediler.

Başkan Alatepe yerinde inceledi

Yenikent Mahallesi’nde 75. Yıl Parkı girişinde yapılacak Yenikent Muhtarlık Binası çalışmalarını denetleyen Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, çalışmalar hakkında bilgi aldı ve çalışmaların süreciyle ilgili birim müdürlerine gerekli talimatları verdi. Yapılacak muhtarlık binalarıyla muhtarların modern ve teknolojik olarak donanmış binalarda vatandaşlara daha iyi hizmet vereceklerini söyleyen Belediye Başkanı Alatepe, inşaatların kısa bir süre tamamlanacağını bildirdi. Ali Murat Alatepe, ayrıca İstiklal Mahallesi’nde yapılan muhtarlık binasında da denetimlerde bulundu.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA