SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ESENYURT’TA ‘SARI ÇİZGİ’Lİ ÖNLEM

Esenyurt Belediyesi’nin iş yerlerinin kaldırım işgalini önlemek için  başlattığı “Sarı Çizgi” uygulaması vatandaşların büyük beğenisini kazandı.

ESENYURT’TA ‘SARI ÇİZGİ’Lİ ÖNLEM
Bu haber 11 Nisan 2018 - 13:19 'de eklendi.

Uygulanan sarı çizgi alanları her geçen gün artarken düzenlemeyle vatandaşların kaldırımlarda daha rahat yürümeleri sağlandı.

Vatandaşlardan gelen şikayetler üzerine böyle bir uygulamaya gittiklerini belirten Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, “Vatandaşlarımızın talepleri bizim için emirdir. Hedefimiz  kaldırımların yayalar tarafından daha sağlıklı bir şekilde kullanılmasıdır. Zabıta ekiplerimiz uygulamamız başladığı andan itibaren denetimlerini aralıksız devam ettiriyor. Bu konuda iş yeri sahipleri de duyarlı davranarak uygulamaya destek veriyor.Kaldırımlar vatandaşın hakkıdır. İşgal edilemez.” dedi.

Uygulamadan vatandaşların memnun olduğunu belirten Başkan Alatepe, “İlçe sakinleri gerek yüz yüze, gerekse mesajlarıyla desteklerini bildiriyor. Bu düzenlemede engelli vatandaşlarımızı da düşündük. Onlar için bazı bölgelerde sarı çizgileri tırtıklı ve belirgin yaptık. Halkımız sokaklarda daha rahat ve güvenli yürümeye başladı.” diye konuştu.

Alatepe, vatandaşların güven ve konforlarını sağlamanın en önde gelen hedeflerinden birisi olduğunu belirterek bunu sağlamak için çeşitli uygulamalarının devam edeceğini söyledi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA