SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ESENYURT’TA SOSYAL PROJE

Esenyurt Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığının ortaklaşa yürüttüğü “Sosyal Hayata İstihdam Projesi’’kapsamında Esenyurt Fevzi Danış İlkokulu’nun boyama işlemlerine başlandı.

ESENYURT’TA SOSYAL PROJE
Bu haber 01 Ağustos 2017 - 21:38 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Projeyi yerinde gören ve denetleyen Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci ‘’ Bu örnek bir proje inşallah diğer ilçelerimize de örnek olur’’dedi.

Esenyurt Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ortaklaşa yürütülen ‘’ Denetimli Serbestlik Projesi’’ kapsamında Esenyurt Fevzi Danış İlkokulu’nda boyama ve tadilat işlemlerine devam edildi.

Denetimli serbestlikten yararlanıp özgürlüğüne kavuşan kişilerin sosyal hayata daha kolay adapte olmaları ve bir meslek edinerek iş hayatına atılmaları için gerçekleştirilen proje kapsamında Esenyurt Kaymakamı Ekrem İnci’nin de katılım sağlamasıyla üçüncü okulun boyama ve tadilat işlemlerine başlandı.

Denetimli serbestlikten yararlanarak iş sahibi olanları ziyaret eden ve projeyi yerinde gören Kaymakam Ekrem İnci, denetimli serbestlik adına cezalarını bu şekilde çeken, gideren kişileri bu kapsamda değerlendirerek onlara meslek kazandırdıklarını ifade etti.

Esenyurt Kaymakamı İnci; “Okulları boyatarak onların gayrisafi milli hasılaya destek olmalarıyla birlikte onlara iş kazandırarak, suçluluk olayları bittikten sonra hayata geçerken, bir meslekle beraber geçmelerini sağlamak amaçlı bir projedir’’dedi. Projenin önemli bir proje olduğunu ifade eden Kaymakam İnci “Çok verimli bir proje inşallah faydalı olur, yayılır ve bu şekilde bu durumda olan vatandaşlarımız hem meslek öğrenerek hem de kendilerine ekonomik katkı sağlayarak bu işlerde halledilmiş olur’’dedi.

 

 

 

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA