SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

ESNAFA HAYVAN DOSTU STİCKER

Büyükçekmece Belediyesi, barınak ve sokaktaki sahipsiz hayvanlar için yiyecek desteği veren duyarlı esnafın işyerine “hayvan dostu” olduğunu gösteren stickerlar yapıştırıyor.

ESNAFA HAYVAN DOSTU STİCKER
Bu haber 11 Ocak 2017 - 14:23 'de eklendi.

Büyükçekmece Belediyesi, kendi bünyesindeki Sahipsiz Hayvanlar Bakım, Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yaklaşık 5 bin sahipsiz hayvanın bakımını üstlenirken ayrıca sokakta yaşamını sürdüren binlerce kedi ve köpeğe de yiyecek desteği sağlıyor. Hayvanların beslenmesi konusunda çok sayıda işletmede belediyeye destek veriyor. Yemek üretim tesisleri, lokantalar ve fırınlar artık yemeklerini belediyeye vererek hayvanların beslenmesine katkı sağlıyor. Büyükçekmece Belediyesi, bu işletmelerin “hayvan dostu” olduğunu gösteren bir uygulama başlattı. Uygulama kapsamında Büyükçekmece Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekiplerince, bu işyerlerinin kapı ve camlarına “hayvan dostu” stickerları yapıştırılıyor.

“Büyükçekmece esnafımız duyarlı”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, barınaktaki 5 bin sahipsiz hayvan sokak hayvanlarının beslenmesinin ciddi bir maliyet oluşturduğuna dikkat çekerek; “Büyükçekmece’nin hayvan dostu ve duyarlı esnafları bu anlamda bize destek veriyor. Bizde hem bu esnafımızın hayvan dostu olduğunun bilinmesi, hem de diğer esnaflarımızı teşvik etmek amacıyla böyle bir uygulama başlattık” ifadesini kullandı.

esnaf_stiker

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA