SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

EV KAZALARINA BELEDİYEDEN İLK YARDIM EĞİTİMLERİ

Herkesin hayatında oluşabilecek ev kazalarını en aza indirmek ve bilinçli hareket ederek zararı önlemek adına Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, eğitimlere başladı.

EV KAZALARINA BELEDİYEDEN İLK YARDIM EĞİTİMLERİ
Bu haber 24 Ekim 2017 - 16:12 'de eklendi.

Uzmanların verdiği “Ev Kazaları ve İlk Yardım Eğitimi” ilçenin çeşitli noktalarında belirlenen merkezlerde talep eden vatandaşların katılımıyla gerçekleşiyor.

Türkiye’de kazaların %54’ü  gündelik yaşamda evlerde oluşan yaralanma vakalarından kaynaklanıyor. Kazalar nedeniyle gerçekleşen ölümlerin %25’i ise evlerde meydana geliyor. Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından öncelikli olarak ev kadınlarını bilinçlendirmeye yönelik düzenlenen  “Ev Kazaları ve İlk Yardım Eğitimi” ne talep eden tüm vatandaşlar katılabiliyor.

Herkesin hayatında oluşabilecek tüm kazalara karşı (düşme, çarpma, burkulma, yaralanma, kırılma, zehirlenme, elektrik çarpması, donma, bayılma, hayvan ısırıkları, yanık, solunum yollarına yabancı cisim kaçması gibi) çözüm olarak uzmanlar bilgilendiriyor. Bu kazaların minimum seviyeye indirgenmesi ve oluşabilecek kazalar sonrasında temel yaşam desteği, suni solunum, olay anında ilk yapılması gerekenler aktarılıyor. Devam eden eğitimler 26-27-28 Ekim tarihlerinde saat 11.00-16.00 arası Beylicium Avm Erol Günaydın Sahnesi’nde yapılacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA