SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

EVLERİNİN YIKILIŞINI BAKLAVA YİYEREK İZLEDİLER

Büyükçekmece’de kentsel dönüşüme tabii tutulan 4 Blok ve 35 bağımsız bölümden oluşan riskli binaların yıkımı gerçekleştirildi. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün iş makinasına çıkarak binaların yıkımının startını bizzat verdi.

EVLERİNİN YIKILIŞINI BAKLAVA YİYEREK İZLEDİLER
Bu haber 11 Nisan 2018 - 15:18 'de eklendi.

Büyükçekmece’de Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında riskli yapıların yenilenme çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Atatürk Mahallesi, Turgut Özal Bulvarı’nda, kentsel dönüşüme tabii tutulan 4 Blok ve 35 bağımsız bölümden oluşan riskli binaların yıkımı başarıyla gerçekleşti. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, iş makinasına çıkarak binaların yıkımının startını bizzat verdi. Evleri yıkılan vatandaşlar binalarının yıkımını Başkan Akgün ile birlikte baklava yiyerek izledi. Belediye ekipleri tarafından yapılan yıkım çalışmalarını yerinde takip eden Başkan Akgün vatandaşları, ilçede devam etmekte olan kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında bilgilendirdi.

‘‘Deprem kapıda’’

Deprem’in kapıda olduğunu belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, ‘‘Büyükçekmece’de depremin ağır hasar alabileceğini bildiğimiz blokları tek tek belirledik ve binaların sahipleri ile görüştük. Kentsel dönüşüm projelerinin uygulanması bakımından bu şekilde yıkımlara devam ediyoruz. Yıkımlarımızı davul zurna ile gerçekleştiriyoruz, vatandaşımız da birlikteyiz burada da. Vatandaşlarımıza da elimizden gelen her türlü katkıyı sağlıyoruz. Yeter ki önümüzdeki günlerde olabilecek depremde, vatandaşımızın can kaybı olmasın. Olası deprem kapımızı çaldığı zaman, 7 buçuk büyüklüğündeki o deprem geldiğinde vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini sağlamak bizim asli görevimizdir. Çekmece olarak kentsel dönüşümde iyi bir noktaya geldik. Bundan sonra ilçemizde çıksa çıksa 100 – 150 tane bina çıkar. Onlar da gittikten sonra biz Büyükçekmece de huzur içerisindeyiz ve her gün bu hazırlığımız devam ediyor. Dolayısıyla biz Büyükçekmece de yıkıma devam ediyoruz çünkü deprem geliyor’’ diye konuştu.

”Başkanımız çok güzel çalışmalar yapıyor”

Büyükçekmece’de belediye vatandaş işbirliğiyle sürdürülen kentsel dönüşüm çalışmalarından ilca halkı da son derece memnun. Kentsel dönüşüm çalışmalarını sonuna kadar desteklediğini belirten Ali Silitalay isimli vatandaş; ‘‘Büyükçekmece Belediye Başkanımız Hasan Akgün o kadar güzel çalışmalar yapıyor ki çok memnunum. Özellikle buraya gelmesi bizim için çok güzel. Allah sağlık verirse inşallah Büyükçekmece’miz çok daha güzel olacak’’ ifadelerini kullandı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA