SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

FARKINDALIK İÇİN PEMBE BALON UÇURDULAR

Bakırköy Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Türk Kanser Derneği ve Aydın Üniversitesi Hastanesi işbirliği ile düzenlenen ‘meme kanserini birlikte göğüsleyelim’ etkinliğinde; ilk olarak kadınlar, meme kanserine dikkat çekmek amacıyla gökyüzüne pembe balon uçurdular.

FARKINDALIK İÇİN PEMBE BALON UÇURDULAR
Bu haber 01 Kasım 2018 - 10:55 'de eklendi.

Bakırköy Cumhuriyet(Özgürlük) Meydanı’nda gerçekleşen etkinliğe sivil toplum örgütü üyeleri ve Bakırköylü kadınlarda destek verdi.

Öte yandan Bakırköy Belediyesi Tıp Merkezi Eğitim Salonu’nda etkinlik çerçevesinde, Op. Dr. Yaşar Doğan’ın konuşmacı olduğu meme kanseri paneli de yapıldı.

Bakırköy Belediyesi Tıp Merkezi doktorlarından Op. Dr. Yaşar  Doğan kadınlarda en çok görülen kanser türünün meme kanseri olduğunu fakat erken tanıyla çok önemli mesafe kat edilebileceğini belirterek şunları söyledi: “ Meme kanserinde erken tanı çok önemlidir. Erken fark edilirse çok şey fark edecektir. Son 20 yılda teşhis ve tedavi anlamında büyük ilerlemeler kaydedildi. 20 yaşından itibaren her kadın her ay  adetinin ardından 4-5 gün sonra elle muayenesini yapmalı. 35-40 yaş arasında meme ultrasonografisi çektirilmesinin faydalı olduğuna inanıyoruz. 40 yaşından itibaren de her kadının yılda bir kez doktor muayenesine giderek mamografi çektirmesi gerekmektedir. Meme kanserinin oluş nedeni tam olarak bilinememekle birlikte günde iki bardak ve daha fazla alınması ile hayvansal yağların çok tüketilmesi meme kanseri riskini artırmakta olduğunu biliyoruz. Ayrıca aile öykülerinde meme kanseri bulunanların riski iki kat artmaktadır.”

 

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu da Bakırköylüleri sağlık alanında bilinçlendirmek amacıyla panel ve konferanslara devam edeceklerini açıkladı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA