SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

FEDAKAR ANNE YILIN ANNESİ SEÇİLDİ

Küçükçekmece’de yaşayan 4 çocuğunun 4’ü de engelli olan fedakar anne Sadet Civil, Küçükçekmece Belediyesi tarafından yılın annesi seçildi. Yaşamını çocuklarına adayan, onlara hem anne hem baba olan, şeker hastası Sadet Civil’in tek başına verdiği yaşam mücadelesi ve çocuklarına olan bağlılığı herkese örnek teşkil ediyor.

FEDAKAR ANNE YILIN ANNESİ SEÇİLDİ
Bu haber 13 Mayıs 2018 - 13:24 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Yaşları 24 ile 35 arasında değişen 4 engelli çocuğuna gözü gibi bakan,  tüm zorluklara rağmen kendisini yaşama bağlayan evlatlarına nefes olan anne Sadet Civil’in fedakarlık hikayesi her insana hayat dersi verecek nitelikte…

GİTMEDİĞİMİZ DOKTOR KALMADI

10 yıl önce eşini kaybeden 58 yaşındaki anne Sadet Civil; “Çocuklarım 17-18 yaşlarına kadar sağlıklılardı. Oğlum Murat (32) ortaokula giderken, kızlarım Melek (35) ile Pınar (30) 18 yaşından sonra yatağa mahkum oldu.  En küçük kızım Dilek’te (24) 17 yaşından sonra  yürüme ve konuşma bozukluğu başladı o da kardeşlerini gördüğü için bunu hiç kabullenmek istemedi. Çok üzüldü ancak kabul etti. Gitmediğimiz doktor kalmadı. Akraba evliliğinden dolayı böyle olduğu söylendi. Çocuklarıma tek başıma bakıp mücadele ediyorum. Akrabalarımız hepsi uzakta, herkes kendi geçim derdinde. Allah’ın verdiğine razı geldik. Ondan ne gelirse başımız gözümüz üstüne” diye konuştu. Fedakar anne Sadet Civil çocuklarına  gözü gibi baktığını bütün gününün onların tüm ihtiyaçlarını karşılamakla geçtiğini belirterek, çocuklarını bırakıp bir yere gitmekte zorlandığını dile getirdi.

DEVLETİMİZ BİZE SAHİP ÇIKTI

Devletin kendilerine sahip çıktığını ve engelli çocukları için maaş aldığını belirten Sadet Civil, “Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz’den de Allah razı olsun. Bizim her eksiğimizi karşılıyorlar” dedi. Annelerinin tüm zorluklara rağmen kendisine ve kardeşlerine çok iyi baktığını ifade eden ailenin ilk çocuğu olan Melek Civil(35), “ Annemin, anneler gününü kutluyorum. Allah ondan razı olsun. O olmasaydı bize kim bakar ki?” diyerek anne sevgisinin yerini hiçbir şeyin tutmadığının altını çizdi.

HER ZAMAN YANLARINDAYIZ 

Hayatını çocuklarına adayan Sadet Civil’i yılın annesi olarak seçtiklerini belirten  Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Sadet Hanım, yılın annesi ödülünü fazlasıyla hak ediyor. 4 engelli evladına  yıllarca tüm zorluklarına rağmen bakarak onlara nefes olan Sadet Hanım yılın değil yüzyılın annesi olarak bütün övgüleri hak ediyor.  Devletimiz kendilerine maaş bağlamış, belediye olarak biz de hem daim yanındayız. Sadet annemizin bu imtihanını kolaylaştırmak için elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Başta Sadet annemiz olmak üzere tüm annelerimizin, anneler gününü tebrik ediyorum” dedi.  Civil ailesini ziyaret eden Başkan Temel Karadeniz ve eşi Nilgün Karadeniz tarafından Sadet Civil’e “Yılın Değil, Yüzyılın Annesi” imzalı plaket ve çiçek takdim edildi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA