SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

FENERBAHÇE VE YILDIRIM’A CEZA

PFDK, Aziz Yıldırım’ı, 45 gün hak mahrumiyeti ve 30 bin TL para cezasına çarptırdı. Fenerbahçe’ye de 100 bin TL para cezası verildi

FENERBAHÇE VE YILDIRIM’A CEZA
Bu haber 17 Ocak 2017 - 15:40 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Fenerbahçe Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım, yaptığı açıklamalar nedeniyle PFDK‘ya (Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu) sevk edilmişti.

Aziz Yıldırım konuya ilişkin olarak 14 sayfalık yazılı bir savunma yapmıştı.

PFDK, bugün yaptığı toplantının ardından alınan kararları açıkladı. Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, kulübün resmi internet sitesinden yaptığı sportmenliğe aykırı açıklamalar nedeniyle 45 gün hak mahrumiyeti ve 30 bin TL para cezası aldı.
TFF’nin internet sitesinden açıklanan PFDK kararları şu şekilde:
Amed Sportif Faaliyetler Kulübü’nün 08.01.2017 tarihinde oynanan Amed Sportif Faaliyetler – Gençlerbirliği Ziraat Türkiye Kupası müsabakasında taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde kupa kategorisinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada ilk kez gerçekleştirilmesinden dolayı ihtar cezası ile cezalandırılmasına,

Bursaspor Kulübü yöneticisi Hakan Dinçtürk’ün sportmenliğe aykırı açıklamada bulunmasından dolayı 45 gün hak mahrumiyeti ve 30.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

GEREKÇE ‘SPORTMENLİĞE AYKIRI AÇIKLAMA’
Fenerbahçe’nin kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı 100.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)  Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunmasından 45 gün hak mahrumiyeti ve 30.000 TL para cezası ile cezalandırılmasına (oyçokluğu) ile karar verilmiştir.”

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA