SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

GECE PAZARI KURULUYOR

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Mimarsinan Sahili’ne kurulacak gece pazarından sadece Büyükçekmece’de ikamet edenlerin yararlanacağını belirterek, pazarın sıkı bir biçimde denetleneceğini açıkladı.

GECE PAZARI KURULUYOR
Bu haber 03 Mayıs 2017 - 11:46 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Mayıs ayı birinci oturumunu gerçekleştiren Büyükçekmece Belediye Meclisi, Mimarsinan Sahili’ne gece pazarı kurulması yönünde karar aldı. Mimarsinan Sahili’ne gece pazarı kurulmasına ilişkin madde üzerine bir açıklama yapan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece’de daha önce kurulan gece pazarının bundan sonra Mimarsinan Sahili’nde kurulacağını belirterek; “Büyükçekmece Kordonboyu’nda oluşan yoğunluğu hafifletmek ve 5 kilometre uzunluğundaki Mimarsinan Sahili’ni daha verimli değerlendirmek adına bu yaz mevsiminden itibaren gece pazarını bu bölgede kuracağız” dedi.

Büyükçekmece’de ikamet şartı

Başkan Akgün, Mimarsinan Sahili’nde kurulacak olan gece pazarından herkesin faydalanamayacağını da belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Gece pazarından yararlanmanın ilk koşulu Büyükçekmece’de ikamet ediyor olmaktır. Pazarda öncelik şehit yakınlarına ve gazilere, engelli vatandaşlara, Büyükçekmece Halk Akademisi ve İSMEK gibi kursları tamamlayıp kendi el becerisi ile üretim yapan bayanlara, üniversite öğrencilerine ve dar gelirlilere verilecektir.”

Şehit yakınları ve gaziler ücret ödemeyecek

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr.Hasan Akgün, Mimarsinan Sahili’nde kurulacak gece pazarının çok sıkı denetleneceğini ve pazar yerini başkalarına devredenlerin sözleşmelerinin feshedileceğini de sözlerine ekledi. Büyükçekmece Belediyesi tarafından Mimarsinan Sahili’nde açılacak gece pazarında sezonluk tezgah bedeli 1000 TL olarak belirlendi. Şehit yakınları ve gaziler herhangi bir ücret ödemeyecek. Engelli, üniversite öğrencileri ve dar gelirliler ise bu ücretin sadece yüzde 50’si olan 500 TL ödeyecek.

hasanakgun

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA