SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

GELECEĞE IŞIK TUTTULAR

Beylikdüzü Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü Afet Yönetim ve Koordinasyon Birimi’nin çalışmaları, Büyükçekmece I.Yerel Yönetimler Kongresi’nde örnek model olarak anlatıldı. Kongre boyunca yapılan sunumlarla yerel yönetimlerin geleceğine ışık tutuldu.

GELECEĞE IŞIK TUTTULAR
Bu haber 16 Mayıs 2017 - 10:39 'de eklendi.

Beylikdüzü Belediyesi, Belediyelerin Geleceği ve Yeni Yaklaşımlar teması ile 14-15 Mayıs tarihlerinde Büyükçekmece Belediyesi ve Marmara Belediyeler Birliği’nin ortaklığında gerçekleştirilen I.Yerel Yönetimler Kongresi’nde yer aldı. Kongre, kentleri birçok açıdan ele alan gerek yurtiçinden gerekse yurtdışından farklı disiplinlerde uzman bilim insanları, uygulamanın içinde yer alan belediye yöneticileri, iş dünyası ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin katılımı ile Büyükçekmece’de gerçekleştirildi.

Yerel Demokrasi ve Katılım, Sosyal Belediyecilik gibi konu başlıklarının yanı sıra Mekansal Planlama ve Kentsel Dönüşüm, Teknoloji Kullanımı ve Belediyeler ile Afet Yönetimi ve Belediyeler konu başlıklarını içeren toplam 14 alt başlık altında gerçekleştirilen sunumlarla yerel yönetimlerin geleceğine ışık tutuldu. Beylikdüzü Belediyesi Afet Yönetimi ve Koordinasyon Birim Sorumlusu Murat Acar’ın, Afet Yönetimi ve Belediyeler kategorisi altında “Bir Bütüncül Afet Yönetim Modeli: Beylikdüzü Örneği” başlıklı sunumu ile Beylikdüzü Belediyesi olarak gerçekleştirilen çalışmaları anlattığı sunuma akademisyenler, konusunda uzman personeller ve diğer katılımcılar iştirak etti.

Akademisyenler Beylikdüzü’ne Ziyaret Edecek

Afet Bilgi Sistemi’nden Beylikdüzü Hazır Mobil uygulamasına, Arama Kurtarma Ekibi’nden Bir Doğal Önlem Masalı Tiyatro’suna kadar bütüncül olarak yürütülen tüm faaliyetlerin aktarıldığı sunum, katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Akademisyenlerin ilerleyen günlerde Belediyeyi ziyaret etmesi ve model hakkında daha detaylı bilgi alması için söz aldığı toplantı, sunumu gerçekleştiren katılımcılara sertifika verilmesinin ardından son buldu.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA