SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

GELİŞMİŞ KENTLERİ ÖRNEK ALDIK

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, belediyelerin yaptığı en önemli işin kenti doğru planlamak olduğunu belirterek; “Eğer plan yoksa şehircilik de yoktur” ifadesini kullandı.

GELİŞMİŞ KENTLERİ ÖRNEK ALDIK
Bu haber 24 Mayıs 2017 - 11:48 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Büyükçekmece’de imar planlarını yaparken gelişmiş kentler örnek alındığını, çevre ve doğa faktörlerinin göz önünde bulundurulduğunu belirterek, Büyükçekmece’nin yaşanabilir bir kent olmasında en önemli etkenin imar planlarının olduğunu kaydetti.

“Büyükçekmece yaşanabilir bir kenttir”

40 yılı aşkın belediyecilik deneyimi ve 23 yıllık belediye başkanlığı döneminde imar planlarının üzerinde her zaman hassasiyetle durduğunu belirten Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün şunları söyledi:

Şehirciliğin Anayasası imar planlarıdır. Bir şehrin ilk planlamasını doğru yapar ve bu planlamayı disiplinle sürdürebilirseniz o kent yaşanabilir olur. Belediyelerin en önemli görevi o kenti doğru planlamaktır. Şehrin medeni ve yaşanabilir olmasının tek sebebi imar planlarıdır. Çünkü bir kentin yaşanılabilir ya da yaşanılamaz hale getiren planlarıdır. Büyükçekmece’nin yaşanabilir kent olarak gösterilmesinin en önemli nedeni de imar planlarıdır. Büyükçekmece’de biz bunu başardık. Şehrimizde gecekondu yoktur, kaçak yapılaşma yoktur. Yeşil alanlarımız Avrupa kentlerinin üzerindedir.”

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA