SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

GENÇLERDEN TEŞEKKÜR

Avcılar Belediyesi, Başkan Dr. Handan Toprak Benli’nin öncülüğünde, Cumhuriyet’in ilk yıllarında Mustafa Kemal Atatürk’ün izlediği politikayı örnek alarak, verdiği tüm hizmetleri akademikleştirerek ve kurumsallaştırarak Avcılar halkına sunmaya devam ediyor. 

GENÇLERDEN TEŞEKKÜR
Bu haber 08 Kasım 2016 - 12:04 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Bu kapsamda Cumhuriyet’in ilk yıllarında kurulmuş olan, bir çok sanatçının yetişmesini sağlayan ve yine Aşık Veysel gibi devrin en önemli sanatçıları tarafından eğitimlerin verildiği Köy Enstitüleri sisteminden örnekler alarak Kent Enstitüleri kuran Avcılar Belediyesi; bünyesinde eğitim gören öğrenciler için ücretsiz kitap dağıtımı yaptı.

Kent Evlerinde eğitim gören gençlere, Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli’ nin hediye ettiği İngilizce ve Matematik kitapları dağıtılırken, Avcılar Belediyesi Kent Enstitüsü Gençlik Merkezinde eğitim gören öğrencilereyse TEOG, LYS ve YGS hazırlık kitapları verildi. Kent Enstitülerinde eğitim gören gençler yapılan uygulamalardan dolayı memnuniyetlerini iletirken, Başkan Toprak’ a da gençlere verdiği değer ve önemden ötürü teşekkür etti.

KENDİ SANATÇISINI KENDİ YETİŞTİREN SANAT KENTİ

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli; “Avcılar, sanatı kurumsallaştırmış ve akademikleştirmiştir. Biliyorsunuz ki bizim aydınlanmamız Köy Enstitüleri ile gerçekleşmiştir. Şimdi ise Köy Enstitüleri Kent Enstitülerine dönüşmüştür. Kent Enstitülerimizin yetiştirdiği hemşerilerimizle kendi sanatçısını kendi yetiştiren sanat kenti olmaya devam edeceğiz. Gelişmiş toplumlar kültür ve sanata verdikleri önemle algılanır. Avcılar, sokaklarında müzik, kültür sanat faaliyetleri yapılan bir ilçe konumuna gelmiştir. Sanata ve sanatçıya önem veren Mustafa Kemal Atatürk’ün yolunda ilerlemeye devam ediyoruz” dedi.

CUMHURİYETE SIKILAN KURŞUNU KINIYORUZ

Avcılar Belediyesi Kent Enstitüsünde eğitim gören geleceğimizin aydınlık yüzlü çocukları, 2 Kasım 2016 akşamı yaşanan, Başkan Toprak’ın arabasına isabet eden kurşun olayından sonra Toprak Ana’ya olan sevgilerini göstermiş ve sosyal medya üzerinden ‘ Cumhuriyete Sıkılan Kurşunu Kınıyoruz’ ve ‘Korkmuyoruz, Buradayız’ yazılı pankartlarla da tepkilerini dile getirmişti.

1-2

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA