SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

GENÇLERE HEM EĞİTİM HEM DE İŞ FIRSATI

Küçükçekmece Belediyesi, hayali beden eğitimi spor yüksekokulu olan öğrencilere hayallerini gerçekleştirmek için önemli bir fırsat sunuyor. 

GENÇLERE HEM EĞİTİM HEM DE İŞ FIRSATI
Bu haber 28 Şubat 2017 - 10:05 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Küçükçekmece Belediyesi öğrencileri hem sınava hazırlıyor hem de sınavı kazanıp mezun olan öğrencilere iş imkanı sunuyor. Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü’ne bağlı BESYO hazırlık kursları, öğrencilere üniversitelerin kapılarını açıyor. Küçükçekmece Belediyesi, Spor Bilimleri fakültelerine yerleşen öğrencileri iş alanında da yalnız bırakmıyor. BESYO Hazırlık Kursları ile üniversitelerin ilgili bölümlerine yerleşen ve mezun olan öğrencilere Küçükçekmece Belediyesi Spor Okulları bünyesinde eğitmen olma fırsatı sunuluyor.

“ÖNCELİK BESYO KURS ÖĞRENCİLERİNİN… ”

Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Oktay Kurt ise Küçükçekmece Belediyesi’nin kurslarında yetişerek, Spor Bilimleri Fakültelerine yerleşen öğrencilere iş anlamında her zaman öncelik tanıdıklarını belirterek, “Belediye Başkanımız Temel Karadeniz’in de dediği gibi Küçükçekmece’den daha çok şampiyon çıkması için elimizden gelen desteği gençlerimize veriyoruz. Onları eğitim alanında desteklediğimiz gibi iş alanında da desteklemeye devam ediyoruz” dedi.

HER ÜNİVERSİTENİN KENDİ KRİTERİNE GÖRE EĞİTİM

Haftanın 3 günü 1 koordinatör ve alanında uzman 2 antrenörden oluşan ekip eşliğinde verilen kurslara katılan öğrenciler, donanımlı bir şekilde beden eğitimi ve spor yüksekokulları giriş sınavlarına hazırlanıyor. Öğrenciler, kurslarda 40-50 kişilik bir grup eşliğinde haftanın 2 günü salon, 1 günü de açık hava da olmak üzere toplam 3 gün boyunca aralıksız eğitim görüyor. Şubat ayında başlayan kurs çalışmaları, üniversitelerin son sınav tarihine kadar devam ederken, Küçükçekmece BESYO hazırlık kurslarında her üniversitenin kendi kriterlerine göre yaptığı sınavlara yönelik eğitimler veriliyor.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA