SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

GERÇEK ÖZGÜRLÜK, BAĞIMLI OLMAMAKTIR

Küçükçekmece Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı BAYAMER’in (Bağımlılıkla Mücadele Danışmanlık ve Rehabilitasyon Merkezi) düzenlediği ‘Bağımlılıkla Mücadele Seminerleri’ kapsamında Uzman Klinik Psikolog Tuğba Balık öğrencilerle bir araya geldi.

GERÇEK ÖZGÜRLÜK, BAĞIMLI OLMAMAKTIR
Bu haber 24 Nisan 2017 - 10:37 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

PAGEV Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen seminerde Balık, madde bağımlılığı hakkında bilgiler verdi.

“GENÇLERDE BAĞIMLILIK”

Tuğba Balık, bağımlılığın nasıl geliştiğini, kimlerin bağımlılık riski taşıdığını anlattığı seminerde, aynı zamanda uyuşturucu ve uyaran maddelerin genç beyindeki olumsuz etkilerine dikkat çekti. Balık, alkol ve sigara bağımlılığının gençlerde çok yaygın olduğunu ve gençlerin zararlarını erken dönemde görmedikleri için bu durumun kendileri için bir sorun olarak görmediğini söyledi.

“GERÇEK ÖZGÜRLÜK, HİÇBİRŞEYE BAĞIMLI OLMAMAKTAN GEÇİYOR”

Sigara bağımlılığından da söz eden Tuğba Balık, “Sigara bağımlılığı çok güçlü bir bağımlılıktır. Bırakılması zor olup, tedavisi de kolay değildir. Alkol ve diğer maddelere geçişi kolaylaştırır. Alkol kullananların da eş bağımlılığı sigaradır. Özellikle gençler arasında alkol-sigara-madde bağımlılığı özgürlüğün temsilcisi olabiliyor. Kişi özgür olacağım derken, bağımlı oluyor. Gerçek bir özgürlük, hiçbir şeye bağımlı olmamaktan geçiyor” diye konuştu.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA