SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

GÖNÜL SOFRALARI KURULACAK

Ramazan- Şerif için hazırlıklarını tamamlayan Esenyurt Belediyesi bu yılda yoğun bir Ramazan programı organize edecek. Sokak iftarlarında lokmaların paylaşılacağı, iftar sonrası çocukların ve vatandaşların sahura kadar dinlenip eğlenebileceği etkinliklerde Ramazan Ayının maneviyatı anlatılacak

GÖNÜL SOFRALARI KURULACAK
Bu haber 23 Mayıs 2017 - 19:20 'de eklendi.

Ramazan etkinlikleri, için  Esenyurt Gaziler Şehir Parkında Osmanlının gelenekleri ve mimarisine uygun Ramazan Çarşısı konsepti ile hazırlanıyor.  Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu her yıl olduğu gibi bu yılda Ramazan Ayında iftar sofralarında binlerce vatandaş ile birlikte oruç açacak.

Ramazan eğlence ve alış -veriş etkinlik alanında çarşı konseptine uygun; giyim, gıda, dondurma, Osmanlı Macunu, Osmanlı Şerbeti gibi Osmanlı dönemine ait gelenekler yaşatılacak. Etkinlik alanında kurulacak dev sahne düzeni ile Esenyurtlu ve İstanbullu vatandaşlar; Ramazan Ayını birlik, beraberlik ve kardeşlik içerisinde, sohbetler tiyatro gösterileri, tasavvuf müzikleri, Meddah, Hacivat –Karagöz orta oyunlarının ve geleneksel Ramazan söyleşileri ile davam edecek.

Sokaklarda Gönül sofraları Açılacak

Esenyurt ’ta Ramazan Ayında birbirinden ünlü tasavvuf sanatçıları ve ilahiyatçıların yanı sıra konserleri ile ünlü isimler, sahne alarak vatandaşlara keyifli bir Ramazan yaşatacaklar. Cumhuriyet Meydanında ise gönül sofrasında oruçlar açılarak, ilçemizin her gün farklı bir noktasında binlerce kişiyle,  11 Ayın Sultanı Ramazan’ı birlik, beraberlik ve kardeşlik duyguları içerisinde yaşama imkânı bulacak. Ayrıca, ilçede tespit edilen ihtiyaç sahibi ailelere her gün sıcak yemek ve Ramazan Kumanyası adreslerine teslim edilecek.

“Kültürümüze katkı sağlamaya gayret ediyoruz”

Esenyurtlu vatandaşları Ramazan etkinliklerine davet eden Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu; “Manevi duyguların zirveye ulaştığı, insanlar ara­sında iyilik ve güzelliğin yoğun olarak paylaşıldığı Ramazan-ı Şerif’e ulaşmış olmanın mutluluğunu ya­şıyoruz. İyi niyet ve hoşgörünün en güzel örneklerinin sergilendiği bu günlerin tüm insanlığa hayırlar getir­mesini temenni ederim “dedi.

“İnsanları birbirine yaklaştıran ve aynı duygularda bu­luşturan, mübarek bu zaman diliminde, düzenlediğimiz programlarla geçmişten gelen kültürümüze katkı sağlamaya gayret ediyoruz“ diyen Başkan Kadıoğlu,  Milletimizin dirliğini, birlik ve beraberliğini güçlendirilmesi için insanlığın huzur, barış ve hidayetine vesile olan Ramazan Ayının öneminin bilinmesini ve anlatılması gerektiğinin önemini anlattı.

 

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA