SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

Görme engellilerin gözü oldular

Büyükçekmece Belediyesi, Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Merkezi (GETEM), Büyükçekmece Çevre Kültür ve Turizm Derneği işbirliğiyle görme engelli bireyler için hayata geçirilen sesli kitap projesi kapsamında elektronik kitap okuma kabini sevilen sanatçıların katılımıyla hizmete açıldı.

Görme engellilerin gözü oldular
Bu haber 22 Mart 2018 - 17:49 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi Kutadgu Bilig Kütüphanesi’nde görme engelli bireyle için hizmete açılan elektronik kitap okuma kabini açılış törenine Büyükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Başak Sancar, Belediye Başkan Danışmanı Bayram Ali Üner, Büyükçekmece Çevre Kültür ve Turizm Derneği üyesi ve GETEM gönüllü okuyucusu Nurgün Kocababuç sanatçılar Erhan Güleryüz, Emre Kızılırmak, Murat Mermer, Davut Sağsöz, Çiğdem Güven, Ahmet Yiğit, Okan Tolga Merter ve Çılgın Metin’in yanı sıra çok sayıda davetli katıldı.

 Görme engelli bireylere göz ve ses olacak

 Törende konuşan Belediye Başkan Danışmanı Bayram Ali Üner, görme engelli bireyler için hayata geçirilen sesli kitap projesine Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün büyük önem ve destek verdiğini belirterek, “Görme engelli bireylerin sesi olacak, gözü olacak bu projenin çok anlamlı ve çok yararlı bir proje olduğuna inanıyorum. Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Merkezi (GETEM), Büyükçekmece Çevre Kültür ve Turizm Derneği’ne teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

 “Okunan eserlere tüm görme engelliler erişebilir”

 GETEM ile birlikte Büyükçekmece Belediyesi Kutadgu Bilig Kütüphanesi’nde hayata geçirilen sesli kitap projesi için kurulan kitap okuma kabininde kitabı seven, diksiyonu ve ses tonu uygun herkesin gönüllü okuyucu olabileceğini belirten GETEM gönüllü okuyucusu Nurgün Kocababuç, şöyle konuştu:  “Büyükçekmece Belediyesi Kutadgu Bilig Kütüphanesi olarak temmuz ayı itibariyle başlatılan seslendirme çalışmaları sonucu 10 eser seslendirilip GETEM’in internet kütüphanesine aktarılarak, kullanıcıların yararlanmasına sunulmuştur. Halen 26 adet kitap gönüllü okuyucular tarafından seslendirilmeye devam etmektedir. Bu eserlerde tamamlandığında GETEM görme engelliler teknoloji merkezi internet kütüphanesine aktarılacaktır. Projenin hayata geçirilmesine verdiği destekler ve bütün görme engelli bireylerin sesi olmasından dolayı belediye başkanımız sayın Dr. Hasan Akgün’e ve tüm ekibine teşekkür ediyoruz.”

Konuşmaların ardından Büyükçekmece Belediyesi Kutadgu Bilig Kütüphanesi’nde hizmete açılan elektronik kitap okuma kabinine giren sanatçılar görme engelli bireyler için kitap okudular.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA
şanlıurfa urfa