SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

GÜNLÜK DEĞİL ÖMÜRLÜK YOLLAR

Büyükçekmece Belediyesi, Tepecik Ulus Mahallesi’nin en işlek yeri olan Atatürk Caddesi’nde yol ve kaldırım çalışmalarına devam ediyor.

GÜNLÜK DEĞİL ÖMÜRLÜK YOLLAR
Bu haber 24 Nisan 2017 - 10:17 'de eklendi.

Çalışmaları yerinde inceleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, “Günlük değil ömürlük hizmet verecek standartlarda yollar yapıyoruz” dedi.

Demirli beton zemin üstüne asfalt

Büyükçekmece Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Tepecik Ulus Mahallesi’nin en yoğun olarak kullanılan Atatürk Caddesi’nde hummalı bir çalışma sürdürüyor. Caddenin zeminine ilk olarak demirli beton atılarak üzerine tretuvarlar döşeniyor. Demirli beton zeminin üzerine de asfalt serilme işlemleri yapılacak. Ayrıca caddenin aydınlatma işleri de yine Büyükçekmece Belediyesi tarafından yapılıyor.

“İşlek bir çarşı haline getireceğiz”

İncelemeler sırasında cadde esnafıyla görüş alışverişinde bulunan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, yapmış oldukları çalışmaların Tepecik’in cazibesini artacağını belirterek; “Yol çalışması tamamlandığında, Tepecik bölgesinin büyük sorunu olan Atatürk Caddesi’ndeki trafik sorununu çözmüş olacağız. Çalışmalarımız doğrultusunda Ulus Mahallesi’ne ömürlük yollar yapıyoruz. Alt zeminine demirli beton üzerine asfaltlama yapıyoruz. Ayrıca kaldırımları da geniş tutarak vatandaşın en sık kullandığı caddeyi işlek bir çarşı haline getireceğiz. Yapmış olduğumuz çalışmalar sayesinde Tepecik bölgesi hem konumu hem de görüntüsüyle modern bir şehir havasına bürünecek” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA