SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

GÜRÜLTÜ EN AZA İNİYOR

İlçedeki çevresel gürültü kirliğinin önüne geçmek için Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, “A2 Tipi Mühendislik Akustiği” adında bir gürültü eğitimi aldı. Şehir gürültüsünün ölçümünü sağlayan cihazla; gelen şikayet ve taleplere yönelik çözümler geliştirilecek ve gürültüyü engelleyici önlemler alınmış olacak.

GÜRÜLTÜ EN AZA İNİYOR
Bu haber 23 Aralık 2016 - 15:37 'de eklendi.

Site, iş yerleri ve birçok farklı kurumdan gelen jeneratör, hidrafor gibi mekanik aletlerin gürültülerini ölçerek ilçedeki gürültü kirliliğini en aza indirgemeyi amaçlayan Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, bu konuda eğitim aldı. Adı A2 Tipi Mühendislik Akustiği olan eğitimde şehir gürültü ölçümü cihazının özellikleri ve etkin şekilde nasıl kullanılacağı ortaya kondu. Gelen şikayet ve talepler noktasında ilçe halkının daha huzurlu bir ortamda yaşayabilmeleri adına gürültüye çözümler geliştirecek Belediye, ihtiyacı olan yapılara yalıtım ve susturucu gibi uygulamalar yapılması gerektiğini raporlayacak.

Değişen Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetimi yönetmeliğine göre bu yeni düzenleme sayesinde konutlarda kişilerin kendi davranış ve alışkanlıklarından kaynaklanan; kapı, pencere kapatma, yürüme, konuşma, temizlik yapma, mobilya çekme, televizyon seyretme, radyo dinleme gibi her türlü müzik aleti, çamaşır makinesi, buzdolabı, elektrik süpürgesi, mekanik veya motorlu dikiş makinesi, matkap, testere, öğütücü, çim biçme makinesi, koşu bandı gibi ekipmanları kullanma, hava kanalları, temiz ve pis su tesisatı, jeneratör, hidrofor, kompresör, yakma kazanı, asansör, çöp bacaları, mahalle aralarında ve meskenlerde yapılan düğün, asker uğurlamaları ve benzeri kutlamalar, evcil hayvan besleme ile bina içinde yapılacak tadilat nedeniyle oluşan gürültü tespit edilebilecek.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA