SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİNE BARİYERLİ ÖNLEM

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, ulaşım güzergahları başta olmak üzere şehir genelindeki çevresel gürültünün önlenmesi için kapsamlı bir çalışma başlattı. Anketle İstanbulluların görüşünün de alınacağı çalışmanın sonucunda sessiz asfalt, gürültü bariyeri gibi tedbirlerle İstanbul’daki gürültü kirliliği en aza indirilecek.

GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİNE BARİYERLİ ÖNLEM
Bu haber 07 Eylül 2017 - 12:28 'de eklendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Çevre Koruma Müdürlüğü, İstanbul’daki çevresel gürültünün önlenmesi ve kontrolü amacıyla kapsamlı bir ‘Gürültü Eylem Planı’ hazırlık çalışmaları başlattı.

Çalışmalar doğrultusunda İstanbul’da karayolu, havaalanları, raylı sistemler ve endüstri tesislerine ilişkin Stratejik Gürültü Haritaları hazırlandı. Gürültü haritası sonuçlarına göre gürültünün yüksek olduğu noktalar belirlendi. Daha sonra, bu noktalar arasından gürültünün en yüksek olduğu kaynaklara yönelik pilot ölçekli çalışmalar yürütüldü.

Konuyla İlgili kurumların görüşleri alındı ve sessiz asfalt, gürültü bariyeri vb. gürültüyü önleyici eylemler belirlendi. İstanbul’un gürültü haritaları ve gürültü eylem planı çalışmaları ile ilgili bilgilere http://cevrekoruma.ibb.gov.tr/ ve https://www.gurultu.istanbul/ adreslerinden ulaşılabiliyor.

Öte yandan, İstanbul Gürültü Eylem Planı (İSGEP) çalışmalarına yönelik olarak vatandaşların görüş ve önerilerini almak üzere anket hazırlandı. İstanbullular ankete https://www.ibb.istanbul/ adresinden, Beyaz Masa iletişim noktalarından ve pilot bölge seçilmiş olan mahalle muhtarlıklarından ulaşılabiliyor. Anket sonrasında vatandaşın istek ve talepleri de İstanbul Gürültü Eylem Planı (İSGEP) çalışmalarına dahil edilerek Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sunulacak.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA