SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

GÜZEL GÜNLERİN HABERCİSİ

Avcılar’ın en eski yerleşim yeri olan Firuzköy (1928), Balcıbük (Bulgaristan)’ten getirdiği geleneği Hıdırellez’i devam ettiriyor. Firuzköy Vakfının hazırladığı Avcılar Belediyesi’nin destek verdiği Hıdırellez etkinliğinde oyunlar oynandı, şarkılar söylendi. Bahar bayramı Hıdırellez coşku ile kutlandı.

GÜZEL GÜNLERİN HABERCİSİ
Bu haber 06 Mayıs 2017 - 17:15 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

5 Mayıs Cuma akşamı Firuzköy Kent Evi önünde buluşan Avcılarlı vatandaşlar, eğlencelerin düzenleneceği Firuzköy Kapalı Pazar Alanına kadar kortej eşliğinde yürüdü. Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli de Hıdırellez etkinliklerinde yerini alırken ateşin üzerinde atlamayı da ihmal etmedi.

Firuzköy Kapalı Pazar Alanında devam eden etkinliklerde Firuzköy Vakfının hazırlamış olduğu programlar ve gösterilerle Avcılarlı vatandaşlar eğlenceli dakikalar geçirdi. Avcılar Belediyesi Kültür Ve Sosyal İşler Müdürlüğü Halk Oyunları Ekibi ile baharı oyunlarla karşılayan Avcılarlılar, Avcılar Belediye Konservatuarı öğretmenlerinin verdiği konserle de müzik dolu bir akşam geçirmenin mutluluğunu yaşadı.

Kültürü oluşturan örf, adet ve geleneklerin hayatın vazgeçilmez unsurları olduğunu, bu değerlerin birlik ve beraberliğe güç kattığını belirten Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli; “Hıdırellezin gelişiyle insanlar arasındaki birlik ve beraberlik duygusu dayanışmaya dönüşür. Bu bahar bayramıyla, güzel, bereketli ve aydınlık günlerimiz başlayacak. Bu bereket, beraberinde çalışmayı, azmi ve aşkı getiriyor. Tüm halkımızın, baharın gelişini ifade eden Hıdırellez Bahar Bayramını kutluyorum” dedi.

2

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA