SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

Halk Akademisi Sahne Sanatları öğrencilerinden muhteşem performans

Büyükçekmece Belediyesi Halk Akademisi Sahne Sanatları öğrencilerinin yılsonu gösterileri büyük beğeni toplarken, başarıyla sergilenen tiyatro oyunları vatandaşlara kültür ve sanat dolu bir hafta sonu yaşattı.

Halk Akademisi Sahne Sanatları öğrencilerinden muhteşem performans
Bu haber 27 Mayıs 2019 - 9:55 'de eklendi.

Tiyatro Minikler Gösterisi ve Tiyatro Topluluğu Gösterileri oyuncuları unutulmayan özgün tiyatro eserlerini Büyükçekmeceliler için sahneledi. Cuma, Cumartesi ve Pazar günü Büyükçekmece Atatürk Kültür Merkezi’nde sahnelenen tiyatro oyunları, hafızalara kazınan öyküleriyle tiyatro severleri derinden etkiledi. Geleceğin tiyatro oyuncularının sergilediği Tiyatro Minikler Gösterileri ise özellikle anne ve babalar tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı.

“Kendisini sanatta keşfeden herkesi bekliyoruz”

Çocukların küçük yaşlardan itibaren kültür ve sanat aktivitelerine yönlendirilmeleri gerektiğini söyleyen Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün “Sahne sanatları eğitimlerimiz kapsamında minik tiyatrocularımıza ekip olma, doğaçlama, mimik, diksiyon, fonetik ses, nefes ve oyunculuğun metot uygulamaları gibi konularda eğitimler veriyoruz. Binlerce çocuğumuz tiyatro kurslarımız sayesinde yeteneklerini keşfediyor. Yetişkinlerimiz için kurulan tiyatro topluluğumuz da unutulmayan klasik ve etkileyici eserleri sahneleniyor. Kendisini sanatta keşfeden herkesi bekliyoruz. Çocuklarımız ve yetişkinlerimiz Halk Akademisi’nden her gün yeni bir şey öğreniyor” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA