SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

HASAN AKGÜN: 40 YILDIR YEREL DEMOKRASİDE SAVAŞ VERİYORUM

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, Arel Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü öğrencileriyle bir araya geldi.

HASAN AKGÜN: 40 YILDIR YEREL DEMOKRASİDE SAVAŞ VERİYORUM
Bu haber 28 Kasım 2018 - 13:47 'de eklendi.

Arel Üniversitesi Siyaset ve Diplomasi Kulübü’nün konuğu olan Başkan Dr. Hasan Akgün, “Yerel Yönetimler ve Yerel Demokrasi” söyleşisine katılarak öğrencilerle keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi.

Öğrencilere yerel demokrasiyi anlattı

Avrupa Konseyi’nde ‘Yerel Yönetimler’ alanında uzun yıllardır Türkiye’yi temsil eden Başkan Akgün, “Ben 40 yıldır bu ülke için yerel demokrasi alanında savaş veren biriyim. Ben Türkiye’de çok iyi bir yerel yönetimciyim. Avrupa’da da çok iyi bir yerel yönetim savunucusuyum. Kendi kulvarında yürümek için 40 yıldır aynı lahana çorbasını yiyen bir adamım ben” dedi.

Arel Üniversitesi Kemal Gözükara Yerleşkesi’nde gerçekleşen söyleşide konuşmacı olan Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, yerel yönetimler özerklik şartları hakkında öğrencilere bilgilendirerek, 40 yıllık belediyecilik hayatındaki tecrübelerini Arel Üniversitesi öğrencilerine anlattı.

“Demokrasinin en temel taşı yerel yönetimlerdir”

Büyükçekmece’de hayata geçirilen projelerde mutlaka halkında görüş ve önerilerinin alındığını ifade eden Başkan Akgün, “Umuyorum ki ileride aranızdan çok iyi belediye başkanları, milletvekilleri, bakanlar çıkacak. Demokrasinin en temel taşı yerel yönetimlerdir. Türkiye zor günler geçiriyor ve bunun en büyük nedenlerinden biri yerel demokrasinin olmayışıdır. Ben 40 yıldır halkıma hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyorum” ifadesini kullandı.

Panelin son bölümünde Mütevelli Heyeti Başkanı Özgür Gözükara, Başkan Akgün’e verdiği bilgilerden dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA