SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

HASTALARA UMUT OLDU

Marmara Denizi’nde yakalanan 1 ton 200 kilo ağırlığındaki devasa büyüklükteki köpekbalığı, etinde şifa arayan kanser hastalarına ücretsiz olarak dağıtıldı. Köpekbalığı almak için sıraya giren vatandaşa hem pişmiş, ham de çiğ olarak ücretsiz dağıtıldı.

HASTALARA UMUT OLDU
Bu haber 18 Eylül 2017 - 18:10 'de eklendi.

HEM PİŞMİŞ, HEM ÇİĞ DAĞITILDI

Marmara Denizi’nde bu yıl balık av sezonun açılmasıyla yakalanan 1 ton 200 kilo ağırlığındaki köpekbalığı, Balıkçı Kenan’da kanser hastalarına dağıtıldı. Köpekbalığı eti almak için uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar, köpekbalığının kısa sürede tükenmesine yol açtı. İstanbul’un ünlü balıkçısı Balıkçı Kenan’ın dileyen vatandaşa pişmiş olarak, dileyen vatandaşa ise çiğ olarak ücretsiz dağıttığı 1 200 kilo ton ağırlığındaki köpekbalığı kesilmeden önce de fotoğraf çekilmek isteyen vatandaşların ilgi odağı oldu.

PİŞİRMENİN PÜF NOKTALARI

Özellikle kanser hastalarının etinde şifa aradığı köpekbalığı için Balıkçı Kenan’a önceden iletişim bilgilerini kaydettiren vatandaşlar izdiham yaşanmadan köpekbalığı etinden almış oldular. Vatandaşlara köpekbalığı etini nasıl pişirmeleri gerektiği yönünde püf noktaları anlatan Balıkçı Kenan Balcı, her öğün az miktarda farklı pişirme yöntemleri ile tüketilmesi önerisinde bulundu.   

ETİ HASTALARA, KEMİĞİ DERİSİ MÜZEYE!

Etini kanser hastalarına ücretsiz olarak dağıttığı köpekbalığının iskelet ve dış yüzeyinin kendilerine kalacağını söyleyen Balıkçı Kenan Balcı, Türkiye’de ilk ve tek olan kendi kurduğu Türkiye Deniz Canlıları Müzesine dahil olacağını söyledi. 1 ton 200 kilo ağırlığındaki köpekbalığının, müzeye dahil olan en büyük balık türlerinden olacağını ifade eden Balıkçı Kenan Balcı, “Etini şifa arayan kanser hastalarına dağıttık. Yoğun bir talep olduğunu gördük. Dilerim ki şifa olur. Bu köpekbalığının mumyalama işlemi birkaç ay sürecek. Daha sonra müzemizdeki yerini alacak” dedi.

img_5242 img_5230 img_5214

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA