SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

HASTALIK DEĞİL, GENETİK FARKLILIK

Esenyurt Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün organize ettiği 21 Mart Dünya Down Sendromlular Farkındalık Günü dolayısıyla kahvaltı programı düzenlendi. 

HASTALIK DEĞİL, GENETİK FARKLILIK
Bu haber 25 Mart 2017 - 10:24 'de eklendi.

Program, yaklaşık bir ay önce açılan orta ve ağır düzeyde metal eksikliği olan çocuklar ile otizmli çocuklara eğitim vermekte olan Esenyurt Özel Eğitim Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Okulunda gerçekleşti. Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu’nun eşi Rabia Kadıoğlu, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Seda Gören Bölük, Esenyurt Belediye Başkan Yardımcısı Yasemin Sarıca Aytan, Okul Müdürü Zeki Karaçavuşoğlu ve çok sayıda otizmli çocuklar ve aileleri katılım gösterdi.

Kahvaltı sonrası, Down Sendromlu çocukların slâyt gösterimi ile başlayan program ardından açılış konuşmasını yapan Esenyurt Özel Eğitim Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Okulu Müdürü Zeki Karaçavuşoğlu;“ Esenyurt ’ta ki liderimiz, öncümüz ve her alanda destekçimiz olan Necmi Kadıoğlu’na ve eşi Rabia Kadıoğlu’na çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Toplumla bütünleştirmek için hizmet veriyoruz”

Ardından konuşmasına devam eden Karaçavuşoğlu, “ Bir ay önce açılan okulumuzda orta ve ağır düzeyde metal eksikliği olan çocuklar ile otizmli çocukların ayakları üzerinde duymalarını sağlamak ve toplumla bütünleştirmek için hizmet veriyoruz. Down Sendromu bir hastalık değil, genetik bir farklılıktır” dedi.

“Her şeyden önce ise elleri öpülesi annelerimizin hakkı ödenmez”

Her şeyden önce elleri öpülesi annelerimizin hakkı ödenmez diyerek sözlerine başlayan Rabia Kadıoğlu, “ Türkiye’de çok önemli bir noktaya hizmet eden insanları nasıl övsem, nasıl anlatsam bilemiyorum. Bu hükümet başa geldiği zaman çok önemli bir ihtiyaca el attı ve ilk kez toplumun önemli ihtiyaçlarından biri olan meclise engelli milletvekili atadı. İş yerlerine engelli bir vatandaşı alma mecburiyetini kanunlaştırdı. 15 sene önce ise Necmi Başkanımız ile 2004 seçim çalışmalarında bulunmuştum. Seçim çalışmaları yaptığı dönemde Esenyurt ’ta çok engelli vatandaşlara rastladı ve bunları çok önemsedi. İlk belediye başkanı olduğu zaman Esenyurt Engelliler Koordinasyon Merkezi ve daha sonra Rehabilitasyon Hastanesi açtı. Böyle güzel çalışmalarda emeği geçen herkezden Allah razı olsun. Her şeyden önce elleri öpülesi annelerimizin hakkı ödenmez. Elleri öpülesi annelerimiz, bu evlatlarımızla bu derecede ilgileniyor ve onları topluma, hayata kazandırıyor ya, inanın yerleri cennetliktir” dedi.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA