SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

HAYALLERİNDEKİ ŞEHİRLERİ ANLATTILAR

Çocukların gözünden şehirler inşa etmeyi ve çocuk haklarını gözeten şehirler oluşturmayı hedefleyen “ Çocuk Dostu Şehirler” projesi kapsamında, yüzlerce çocuk Küçükçekmece’de bir araya geldi.

HAYALLERİNDEKİ ŞEHİRLERİ ANLATTILAR
Bu haber 20 Ağustos 2017 - 14:39 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Ak Parti Genel Merkez Çevre, Şehir ve Kültür Birim Başkanlığı’nca Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen organizasyon kapsamında, AK Parti Genel Merkez Çevre Şehir ve Kültür Bakanlığı Çocuk Dostu Şehirler Çalışma Komisyonu Başkanı Halis Dalkılıç  ve Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz yüzlerce çocukla bir araya geldi.

“ÇOCUKLARIMIZIN HAYALLERİ VE NASIL BİR ŞEHİRDE YAŞAMAK İSTEDİKLERİ ÖNEMLİ’’

Proje ile çocukların gözünden şehirlerin nasıl olması gerektiğini değerlendirdiklerini söyleyen, AK Parti İstanbul Milletvekili Halis Dalkılıç, ’’AK Parti Genel Merkez Çevre ve Kültür Başkanlığı olarak, ‘Çocuk Dostu Şehirler’ çalışmasının bir ayağını tamamlıyoruz. Çocukların gözünden şehirlerin nasıl olması gerektiğinden bahsediyoruz. Onun için çocuklarımızın ne dediği çok önemli. Çocuk Dostu Şehirleri konuşurken aslında bir ütopyayı değil, kurumlarımıza, uygulayıcılarımıza ve yerel yöneticilerimize ışık tutması açısından bu çalışmayı AK Parti Genel Merkezi olarak yürütüyoruz. Çok güzel, çok orijinal fikirler çıktı. Nasıl bir şehir hayal ediyorlar, nasıl bir şehirde yaşamak istiyorlar. Şehirde yaşadıkları mekanlar için öncelikleri nelerdir, bunları uzun uzun gün boyu müzakere edeceğiz. Kurulan alt komisyonlarla birlikte bu çalışmaların sonucunda ‘Çocuk Dostu Şehirler’ ile ilgili bir final programı yapacağız’’ şeklinde konuştu.

 “ÇOCUK GÖZÜYLE BAKMANIN GÜZELLİKLERİ VARDIR”

Çocuklarla bir arada olmaktan keyif aldığını belirten Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, ’’AK Parti belediyecilik anlayışında Çocuk Dostu Şehirler temasıyla buluşturulan bu çalışmanın merkez üssü olarak Küçükçekmece’nin seçilmesi bizi çok mutlu etti. Bunun için sayın vekilim ve değerli yöneticilerimize teşekkür ederiz. İnsanoğlunun en önemli faziletlerden biri şehir kurmak. Bir şehir gencini, çocuğunu, kadınını, yaşlısını ve evcil hayvanlarını unutmazsa şehir olabilir. Maalesef büyüklerin hesapları ve pazarlıkları oluyor. Şehirlere çocuk gözüyle bakmanın, çocuk kalbiyle dokunmanın güzellikleri vardır. Çünkü çocuklarımız çok hesapsız, çok samimi ve her şeyi olması gerektiği gibi görüyor. Ben bu çalışmanın çok hayırlı neticeler vereceğini düşünüyorum’’ diye konuştu.

Çalıştayda çocuklar hayal ettikleri şehirleri resmederek, hayallerindeki şehirlere dair çözüm önerilerini protokolle paylaştı.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA