SON DAKİKA

Merkez Siyaset
Yeni Sayfa 1

HAYDİ SENDE KATIL!

Avcılar Belediyesi Sosyal Belediyecilik anlayışı ile sürdürdüğü çalışmalarına, Başkan Dr. Handan Toprak Benli’ nin öncülüğünde bir yenisini daha ekledi.

HAYDİ SENDE KATIL!
Bu haber 02 Aralık 2016 - 22:06 'de eklendi.
A101 Aktüel Kataloğu

Avcılar Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından ‘Kıyafet, Tekstil Ürünler, Ayakkabı, Deri Ürünler’ için oluşturulan geri dönüşüm kutuları Avcılar ilçesinde bulunan parklara ve bazı köşe başlarına yerleştirildi.

Avcılar ilçesinin tüm mahallelerinde montajlama çalışmaları devam ederken, 29 noktaya ise geri dönüşüm kutuları yerleştirildi. Geri dönüşüm kutuları içerisine bırakılan kullanılmayan tekstil ürünleri, kıyafetler, ayakkabılar ve deri ürünlerin arasından ayrıştırma yapılıp, giyilebilecek ve kullanılabilecek durumda olanlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılırken, kötü durumda olanlar ise geri dönüştürülmek üzere gönderilecek.

AVCILAR’DA BELEDİYE AİLE DEMEKTİR

Avcılar Belediyesi ‘Geri Dönüşüm’ projesi ile gelecek nesillere temiz bir doğa bırakarak, doğal kaynakları da korumayı amaçlıyor. Bu kapsamda Avcılar ilçesi Merkez Mahallesi Bülent Ecevit Emekliler Parkına da yerleştirilen Geri Dönüşüm Ünitesini Başkan Dr. Toprak yakından inceledi.

Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak Benli; “ Avcılar Belediyesi ‘Sosyal Belediyecilik’ alanında sürdürdüğü çalışmalarına yeni bir halka daha ekledi. Bizler, çevreye duyarlı olan belediyecilik anlayışıyla her şeyin geri dönüşümünü sağlamaktayız. Bütün kullanılmış olan malzemelerin plastiğin, camın, şişenin, kağıdın geri dönüşümünü zaten gerçekleştiriyorduk. Şimdi bir başka çalışmayı daha gerçekleştirmiş olduk. Tekstil olsun, ayakkabı olsun herkesin evinde giymediği kıyafetleri kazandırmak istiyoruz. İhtiyaç sahiplerine ulaştırmak istiyoruz.

Bunun için her parkta, köşe başındaki bu cihazın içine giysilerini koyacaklar. Sonra da proje gereği bir kuruluş onları alıp, içindeki bütün malzemeleri elden geçirecek. İçlerinde giyilebilir olanları ayırıp, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmış olacağız. Giyilemeyecek durumda olanlar ise geri dönüşüme kazandırılacak. Sonuçta hiçbir şey atılmamış, değerlendirilmiş olacak. Kullanılmayan, giyilmeyen kıyafet sahiplerine ait malzemelerin, ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlamış olacağız.

Biz, Avcılar halkının, hemşehrilerimizin ne kadar yardımsever olduğunu biliyoruz. Bu projeye çok ilgi göstereceklerine ve çok gönüllü bir şekilde dahil olacaklarına da inanıyoruz. Avcılar’da belediye demek aile demektir. Bizim Cumhuriyet algılamamız şudur. Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir. Avcılar halkının ihtiyaç duyduğu her yerde varız” dedi.

POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA